Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот BeenieGal » 12 Фев 2015, 12:02

От около година бях намалила съвсем месото, не ядях червени такива, понякога се изкушавах от пиле фрикасе, например и рибка, но вече и това не ми влияе.
Предпочитам да накълцам едно такова кученце за вечеря пред пържолка :D
vegetable_art.jpg
vegetable_art.jpg (10.57 KiB) Прегледано 1899 пъти

Не зная в кой момент се казва - аз съм вегетарианец, но не държа да го правя, просто ми се искаше да събера повечко инфо за нещата, които мога да приготвям, за да не се ограничавам до картофи и ориз под различните им варианти, а и все пак е редно да се спазва едно балансирано хранене :idea:

Нямам намерение да обсъждаме в тази тема дали е редно или не да бъдеш вегетарианец, просто исках малко полезни и вкусни рецепти от вегетарианците или поне любителите на здравословното хранене :idea:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот niya_mazova » 12 Фев 2015, 12:11

Скоро си правих тази рецепта, по принцип сладкишите винаги са ми били трудни, ако става въпрос за вегански такива, но смятам, че се влюбиш в този, лесен е и е мнооого вкусен :idea: Иначе днес за закусна, например си сварих малко просо, към него сложих банан, мед, канела и ябълка, ако ти е сухо може и с кис. мляко да го полееш или прясно, става мноого вкусно, същата е рецептата и с овесени ядки, но без да ги вариш, просто ги заливаш с малко топла водичка или ги слагаш от предната вечер да се понакиснат ;)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Kaya » 12 Фев 2015, 12:24

Аз не съм вегетарианка, но имам много любими постни ястия, извън обичайните картофи. Но е добре да се уточним, за вегетарианство ли говорим или за веганство? :) С или без млечни? :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот niya_mazova » 12 Фев 2015, 12:29

Kaya написа:Аз не съм вегетарианка, но имам много любими постни ястия, извън обичайните картофи. Но е добре да се уточним, за вегетарианство ли говорим или за веганство? :) С или без млечни? :mrgreen:

За вегетарианско хранене става въпрос, просто десерта, който предложих си е здравословен, лесен и много вкусен, затова предположих, че ще й хареса!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот silver933 » 12 Фев 2015, 12:52

И аз съм от месоядните, но не ми пречи по Бъдни вечер да не ям месо! Най-любими са ми тиквените кюфтенца, пълнените чушки, фалафел, гъбки с масло и ей такива удоволствия, ако се сетя друго ще кажа пак! :) ааа най-важното - спанак с ориз и заливка от яйце и кисело мляко, ама това е в графа ориз ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Yunona » 12 Фев 2015, 14:34

Въпросът е към вегетарианци, аз не съм, но пък от няколко години драстично ограничих приема на месо и се чувствам страхотно :) Разнообразието от възможности е неподозирано, все още не спирам да се удивявам. Принципно моето готвене е бързо и просто, защото нямам достатъчно свободно време, но пък така е по-здравословно :)
Много обичам пълнени чушки например - с ориз и със задушени лук, морков, подправки. По-различна (и много вкусна) комбинация е с просо, черна леща, задушен лук, морков, тиквичка, подправки.
Тиквички на грил тиган, смесени с киноа и зеленчуци. Изобщо тиквички всякакви - пълнени също са страхотни.
Кус-кус със зеленчуци.
Всякакви зеленчукови супи - тип градинарска или крем супа.
Печени зеленчуци върху хартия - режа ги на големи парчета, разбърквам ги с малко олио, пека във фурната на средна към висока температура. Сервирам ги, поръсени с някое любимо сирене. Добре стават по този начин лук, морков, разноцветни чушки, гъби, брюкселско зеле, пащърнак...
Зелен фасул - сготвен на яхния или набързо задушен с други зеленчуци в тигана. Обичам и мусака от зелен фасул с ориз, топла салата от зелен фасул, лук, морков и чесън.
Гъби - пълнени с наситно нарязани и задушени лук, чесън, моркови (и сирена, ако искаш).
Броколи - сварени на пара за 5-6 минути и после може да се направят на салата, да се смесят с други (задушени) зеленчуци, да се запекат със сирена или да се сервират с някакъв сос...
Гъста супа от червена леща с много подправки - кимион, кориандър, чер пипер, чили, джинджифил.
Вчера си носих в офиса салата от дребен бял боб, печени червени чушки, грилован патладжан, червен лук и магданоз. Беше много вкусна. Същата салата става страхотна и с нахут.
Изобщо салататите са голямата ми страст - безкрайни възможности, лесно, бързо, вкусно :)
Ако се сетя още нещо, ще пиша пак.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Snejna » 12 Фев 2015, 14:45

То май във форума няма много вегетарианци, аз също не съм от тях, но има доста неща, които обичам да си похапвам постни. Най-любими са ми постните гювечета, а и стават бързо и засищат страхотно. Любимото ми е със сирене, домат, чушка, гъби и кашкавал ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Andrey » 12 Фев 2015, 15:15

от вегетарианските неща най са ми любими гъбите на скара ;)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Mon_ton » 12 Фев 2015, 16:45

Аз сякаш не мога да се сетя така от раз за много любими ястия, имам една любима рецепта, тиквички с домати и се прави на сос, това става и за сос на спагети, невероятно вкусно, може да сложиш и кашкавал. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вегетарианци, какво обичате да похапвате, споделете любимата си рецепта?!

Мнениеот Anka » 12 Фев 2015, 17:02

silver933 написа:И аз съм от месоядните, но не ми пречи по Бъдни вечер да не ям месо! Най-любими са ми тиквените кюфтенца, пълнените чушки, фалафел, гъбки с масло и ей такива удоволствия, ако се сетя друго ще кажа пак! :) ааа най-важното - спанак с ориз и заливка от яйце и кисело мляко, ама това е в графа ориз ;)

:mrgreen: и аз обожавам тиквичковите кюфтенца :)))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта