Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Lilly_milly » 16 Фев 2015, 15:00

Приятелят ми си взе кученце, а на мен такава близка среща, мисля, че ми е първа. Доста време прекарахме тези дни с него и се изумявам колко невероятно малко същество и начинът, по който усещат и разгадават емоциите ни!

Вярно е, не могат да четат и пишат, но ако бях толкова сензитивна, като кучетата нямаше да ми трябва всичко, което мога сега :lol:
smart-dog.jpg
smart-dog.jpg (26.51 KiB) Прегледано 3800 пъти
Според вас какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни и точно те да рефлектират на поведението им :roll:

Нали знаете, че има някои хора, които започват да ги лаят кучетата още щом ги надушат, е, какво усещат, за да знаят, че тези хора са настроени по някакъв по-различен емоционален начин, спрямо тях? :roll:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот franky » 16 Фев 2015, 15:06

Не зная на какво точно реагират, но работата е там, че когато даваш любов и получаваш същото и не само от кучетата, ама на доста от тях пък им е трудно да дадат това на най-близките си, камо ли на кучетата :idea:
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Kaya » 16 Фев 2015, 15:26

Не мисля, че кучетата усещат чак пък какво показват емоциите ни, така де да ги усещат някак си. Имала съм куче в продължение на 20 години и смея да твърдя, че просто се нагажда към нашето настроение, а не нещо кой знае какво.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот silver933 » 16 Фев 2015, 16:04

Кучетата са изключителни създания не може да им се отрече, наистина имат способността да различават емоциите ни, може би наистина спрямо нашето държание, ако не сме на кеф няма да им хвърляме топка, а ще искаме да ги гушкаме ;)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Rali_hr » 16 Фев 2015, 17:29

Не знам дали по някакъв начин усещат кучетата наистина какво е в сърцето ни, но наистинамного усещат какво ни е в сърцето и сякаш копират държанието ни, когаот ми беше тъжно преди, кучето ми все идваше и лягаше в скута ми и просто си стоеше...
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Фев 2015, 18:56

Наистина кучетата са страхотни, много ги обичам, изумително умни създания! Наиситна усещат и емоциите и всичко... :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Mon_ton » 16 Фев 2015, 19:20

rabotnata pchela написа:Наистина кучетата са страхотни, много ги обичам, изумително умни създания! Наиситна усещат и емоциите и всичко... :)

Мисля, че разпознава направо мимиките на лицето ни, а не само да се усеща емоциите ни, сега нямам куче и наистинна много ми липсва моето "човече' което да ме разбира за всичко! :(
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Локумът » 17 Фев 2015, 10:03

Съмнява ме някой да знае какво точно усещат кучетата, че да знаят какви са емоциите ни, но определено разбират кога не сме на кеф и кога се чувстваме точно на обратно :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот mix_twix » 18 Фев 2015, 16:18

МНого обичам кучета, имам си куче, голдън и мога да кажа, че е велико животно :)))))))))))
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какво усещат кучетата, за да знаят какви са емоциите ни?

Мнениеот Ваня Стойчева » 18 Фев 2015, 16:47

mix_twix написа:МНого обичам кучета, имам си куче, голдън и мога да кажа, че е велико животно :)))))))))))

Много ги харесвам! :) Наистина са особено интелигентни кучета, така че не се съмнявам, че те разбират идеално! :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта