Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Коцева » 17 Фев 2015, 12:44

Като студентка не можех да седна да уча без да слушам музика, можеше и тихичко съвсем да е пусната, но задължително трябваше да има и то най-вече джаз, някак си ме концентрираше :roll:

Сега много ми харесва да слушам музика докато работя, но някак не мога да се концентрирам в това, което правя, след това не зная какво съм правила :roll:
1752.jpg
1752.jpg (44.46 KiB) Прегледано 758 пъти
От друга страна, понеже много обичам да рисува и през това време някак може да концентрира музиката, но по време на работа, като че ли повече ми пречи :roll:

И си казвам толкова ли съм пък престаряла, че да не мога да се концентрирам и то от нещо, което ми създава удоволствие :? Вие как смятате по време на работа повече пречи или може по-добре да ни концентрира музиката? :roll:
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Фев 2015, 12:47

И аз не мога да работя на музика, ако трябва да свърша нещо важно музиката и изобщо всички шумове ми пречат. Преди на младини бях същата без музика не можех дори да спя, но вече положението не е такова, а така ми липсва възможността да работя и да слушам музика, но по-скоро ми пречи, отколкото да е за добро. :( Старост, какво да се прави... :mrgreen:
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот maminka » 17 Фев 2015, 12:49

Това го наблюдавам при големия ми син, той преди можеше денонощно да стои на музика, дори не можеше да заспива без музика, но сега, когато чете или върши нещо, което изисква концентрация предпочита да е тишина около него, дори, когато кара иска или да е намалено радиото или да не върви въобще :idea:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Lilly_milly » 17 Фев 2015, 12:51

Аз се чувствам доста добре да правя каквото и да е било на музика, без значение от децибелите, вярно ако трябва да запомня нещо важно я намалявам, но някак си успявам хем да си почивам докато слушам, хем да се настройвам добре към това, което върша :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот ramimni » 17 Фев 2015, 12:52

Според мен слушането на музика по време на важна дейност само изсмуква повече от теб, няма как да можеш да слушаш, т.е. да чуваш песента и да работиш качествено - абсурд!
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Ваня Стойчева » 17 Фев 2015, 12:59

Lilly_milly написа:Аз се чувствам доста добре да правя каквото и да е било на музика, без значение от децибелите, вярно ако трябва да запомня нещо важно я намалявам, но някак си успявам хем да си почивам докато слушам, хем да се настройвам добре към това, което върша :idea:
Това ще е от годинките, ще те питам като станеш на 45, колкото съм аз, тогава изобщо няма да можеш да се концентрираш, докато слушаш музика. Дори ако някой говори около мен ми пречи на концентрацията. :(
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Slavena » 17 Фев 2015, 13:27

Аз всичко правя на музика, пускам си Планета ТВ и по цял ден само това слушам, на работа на радиото и така, без музика не мога изобщо.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Malina » 17 Фев 2015, 14:16

И аз съм постоянно с музика, може би заради годинките все още, но не ми пречи. Обаче признавам си имало е и моменти в които съм се разсейвала повече, но засега нещата вървят добре. Дори музиката ми помага на концентрацията, въпреки че слушам много динамичен стил. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Mon_ton » 17 Фев 2015, 16:58

Не изобщо не ми пречи музиката, но мисля че наистина всеки човек е различен, имам една колежка, която изобщо неможе да търпи шум, докато работим, дори не пускаме радио, тотално забива :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Музиката – концентрира или пречи, как мислите?

Мнениеот Krum » 17 Фев 2015, 17:35

Много ми пречи, но зависи какво правя де, ако чета или пиша нещо в никакъв случай не мога да разбера какви ги върша, ако има музика около мен, а ако е някакво друго занимание музиката много ми помага :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта