Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Иновативни продукти, аксесоари и други нестандартни решения за здраве и красота.

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот Krum » 02 Юни 2015, 09:08

Колкото е по-обикновено нещо, толкова е по-възможно да върши повече работа. Голям страх изпитвам от тези бактерии, сякаш са някакви чудовища, а всички сапуни вършат една и съща работа. За този гел не знам, но не мисля, че има повече в него от плацебо ефект.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот fawla » 23 Фев 2017, 16:35

Искам да ви кажа, че ползвах душ гел от айвън, вярно че ще кажете, че кофти марка, но избрах го и го купих, целия ми гръб стана в ситни пъпки, минах с минеене само със сейфгард и нещата се оправиха някъде след 3-тото измиване, от тогава почнах да вярвам, че може би не всичко е ала-бала и сигурно тези гелове имат някакъв добър ефект върху кожата.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот analizatorka » 01 Мар 2017, 23:27

Опитвам се да си спомня, но като че ли не съм ползвала нито купувала антибактериален сапун или друг такъв продукт. Дори и заради детето. Прекаленото и често им ползване е вманиачване според мен и не помага на тялото да изгради силен имунитет.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот vanusha » 16 Окт 2017, 14:14

Аз съм чувала, че има значение дали сапуна е обикновен, или е актибактериален. Затова и казват че не трябва да се прекалява със сапуните, които са антибактериални, защото убиват и полезните бактерии. Такъв е сейфгард, за който казват, че не бива да се използва постоянно.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот chiZzY_biZzY » 17 Окт 2017, 09:43

Убиват и добрите бактерии, затова примерно, за интимната хигиена не се препоръчва да се използват антибактериални сапуни, защото доста могат да навредят.
chiZzY_biZzY
 
Мнения: 123
Регистриран на: 23 Мар 2017, 16:47

Re: Има ли нещо особено в антибактериалните сапуни или всичко е мит?

Мнениеот radipetrova » 20 Апр 2018, 14:19

Силата на рекламата. Едни и същи неща продават, но като ги рекламират като „антибактериални“, които избиват 99.99% от бактериите си е друго :grin:
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Иновативни продукти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта