Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Културно - исторически, градски, селски, планински, спа и балнеотуризъм.
Мнения, препоръки и коментари

Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот lini_leni » 17 Фев 2015, 16:55

Тази година се каним да направим една обиколка на различни държави и понеже бях гледала едно предаване се сетих, че различните жестове като тези
3924.jpg
3924.jpg (41.4 KiB) Прегледано 1143 пъти
изразяват различни неща в различните страни!

Разбира се, гледането ми беше толкова пак, че нищо не разбрах :| или по-скоро не запомних, затова реших да си припомня от хора по-запознати от мен!

До колкото зная различните жестове в различните държави съвсем не са мит и наистина означават различни неща, но няма как да зная къде какво е, докато не обидя някого, апък това хич не ми се иска да става! :x

Че като се замисля не е толкова трудно в различните държави да обидиш някого, особено като се има предвид, че си чужденец, затова моля за солидарност и разяснение относно различните жестове в различните страни :idea:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот PasDeDeux » 17 Фев 2015, 17:07

Единствено смятам, че средният пръст е с едно и също значение, иначе за на Изток съм чувала, че вдигнатия палец е с обидно значение :x
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Mon_ton » 17 Фев 2015, 17:10

Знам някои, общо взето съм стигнала до извода че никъде по света не бива да показваме никакви знаци с ръцете си за всеки случай ;) хаха
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Fancy » 17 Фев 2015, 17:20

И соченето с пръст е обидно, ама в някои държави пак на другия край на света в Изтока да сочиш с показалец и среден или с цяла ръка не е чак толкова явно
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Фев 2015, 17:22

Mon_ton написа:Знам някои, общо взето съм стигнала до извода че никъде по света не бива да показваме никакви знаци с ръцете си за всеки случай ;) хаха

Най-сигурно, макар че има и доста думи, които на едно място значат едно, на друго място друго, тъй че и да си мълчиш пред местните е най-удачно, особено ако не са ти близки и не биха приели с разбиране това, което се случва ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Krum » 17 Фев 2015, 17:33

О, да, да :) Соченето с пръст не винаги е обидно, а японците се обиждат на вдигнатия палец, обиждат се ако не сърбаш чая си да речем, сложно е ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Snejna » 17 Фев 2015, 18:11

Представяте ли си някой да дойде в нашата страна и да започне ад размахва среден пръст? Хахахха :) Та внимавайте с жестовете, един вдигнат палец може да ви навлече проблеми в някоя нормална държава, където се цени отношението между хората ;)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Rali_hr » 17 Фев 2015, 18:16

Snejna написа:Представяте ли си някой да дойде в нашата страна и да започне ад размахва среден пръст? Хахахха :) Та внимавайте с жестовете, един вдигнат палец може да ви навлече проблеми в някоя нормална държава, където се цени отношението между хората ;)

О, да тук никой няма да обърне внимание, ще си каже поредния луд, но да идеш да дигаш палец в Япония или Израел примерно могат да те пратят зад решетките ;р
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2015, 16:35

По принцип добре да внимаваме, обаче се чудя дали има жест, който да ни обиди нас българите, когато някой дойде в страната ни? Май жест към патриотизма ни няма, пък то тва ни е най-милото.. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Знаете ли какво означават различните жестове в различните страни или как можем да обидим някого без да искаме?!

Мнениеот Lollipop » 26 Фев 2015, 11:06

Никога не съм се притеснявала дали няма да обидя някой с жестове, понеже не правя никакви такива ;))
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Почивки и екскурзии в България и чужбина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта