Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот red_eyes » 29 Дек 2016, 14:51

Някои се възползват и под прикритието на бременността казват, че им се прияжда едно или друго :grin: . И си хапват тортички, пастички, шоколадчета, а преди това са се стискали и не са ги яли.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот S_Milenska » 16 Фев 2018, 11:31

Мисля, че означава да се храниш здравословно по принцип, да не изключваш група храни, ад аси хапваш въглехидрати, протеини, мазнини, само че от правилни източници - не да ядеш чипс, банички и кифлички ежедневно, а да хапвате пълнозърнест хляб, например, вместо класическия бял. А хруските биха могли да се заменят с ядки. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот didi_galin » 27 Фев 2018, 17:56

Здравейте ! По време на бременност е много важно какви храни се приемат и витамини както за майката така и за бебето. Какъв хранителен режим спазвате в месеците преди бременността е също толкова важно, както и какъв е той в първите й месеци. Ползите от това ще бъдат не само за бебето ви, а и за самите вас.

Ето някои хранителни добавки , които са полезни да се взимат през бременноста :

Forever Nature-min
Arctic-Sea Super Omega-3
Forever Calcium
Forever Royal Jelly
Aloe Berry Nectar

Повече информация за тях можете да намерите тук.
https://didiivanova.wixsite.com/aloevera
didi_galin
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2018, 17:41

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Lollipop » 11 Апр 2018, 20:52

Аз си пия витамини, препоръчани от гинеколога ми. :0
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Апр 2018, 15:06

Споре дмен здравословното хранене по време на бременността е като през всички останали периоди - ограничава се консумацията на пакетирани храни, на пърженото и на тестените изделия, които са от бяло брашно. Само това е достатъчно човек да бъде здрав, без значение дали кърми, бременее или пък спортува.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Rali_hr » 12 Апр 2018, 16:14

Ваня Стойчева написа:Споре дмен здравословното хранене по време на бременността е като през всички останали периоди - ограничава се консумацията на пакетирани храни, на пърженото и на тестените изделия, които са от бяло брашно. Само това е достатъчно човек да бъде здрав, без значение дали кърми, бременее или пък спортува.

Подкрепям! храненето не трябва да е специално, трябва да е нормално, друг е въпросът колко лошо се храним по принцип, че да си мислим за храната по време на бременността.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Тъжна Луна » 13 Апр 2018, 16:21

Ядох каквото ми се ядеше. естествено без алкохол и цигари особено. Бира ми се случваше да пийвам от време на време де :smile: Но аз вярвам,че тялото и бебето в частност си показва какво му е нужно. Което не му харесва просто го връщаш обратно :mrgreen: аз съм анти строгите диети по време на бременеене и придържането към определен режим.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2018, 21:56

Не съм бременна, но не бих решила да спазвам режим точно тогава и да се ограничавам. разбира се, бих наблегнала на по-полезната храна, вместо да ям някакъв джънк, но само до там.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот ivan.stoqnov » 19 Юли 2018, 17:54

А :lol: здравословно :lol: Моята жена и слон да имаше и негощеше да изяде през бременностите си. А с второто ни дете сигурно 1 каца със зеле изяде. Като се разбушуват тия ми ти хормони едва ли ще си помислите кое е здравословно и кое не. А и си спонмях как посреднощ като скочи ядели ѝ се череши, а то сред зима ха сега де? Може щото са здравословни затуй да ѝ се бяха прияли, виж толкова години не съм се сетил. :grin: Че тъй де ходих да искам от комшийте 1 компот от череши, добре че имаха, че не знам иначе...
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Как се хранихте по време на бременността, какво означава да се храниш здравословно през този период?

Мнениеот Dalia » 20 Юли 2018, 17:36

ivan.stoqnov написа:А :lol: здравословно :lol: Моята жена и слон да имаше и негощеше да изяде през бременностите си. А с второто ни дете сигурно 1 каца със зеле изяде. Като се разбушуват тия ми ти хормони едва ли ще си помислите кое е здравословно и кое не. А и си спонмях как посреднощ като скочи ядели ѝ се череши, а то сред зима ха сега де? Може щото са здравословни затуй да ѝ се бяха прияли, виж толкова години не съм се сетил. :grin: Че тъй де ходих да искам от комшийте 1 компот от череши, добре че имаха, че не знам иначе...

ООООО с две ръце подкрепям че не можеш да се храниш здравословно по време н абременност, е поне аз де. То само изкушения наоколо и всичко което видиш ти се прияжда... Беше някакъв кошмар :lol: Сега ако съм вегетарианка може би ще се храня здравословно и през този период, но тъй като съм всеядна хич нищо заравословно не съм и яла като си спомня само колко шоколад, торти и сладолед омитах, чак ме е срам. :oops:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта