Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Kremiliya » 24 Фев 2015, 14:59

Най ме е яд като започнат хората да си търсят оправдания защо не се хранят здравословно, все пак това е нещо, което просто се прави и просто се случва, не е нищо повече. Всичко е въпрос на желание.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Pipilota » 07 Окт 2015, 10:20

Rali_hr написа:Не знам къде се хранят най-здравословно. Мисля, че по държавите, в които цялата комерсиализация не е масова и все още се хранят главно с готвена и домашна храна. Имам предвид, не ядат макдоналдс, чипс, вафли :)

Не знам но и в българия не сме такива, идеята, че тук ядем салата само покрай ракията и много често смятаме, че няма място на масата ни е красноречива, че наистина нещо май ни е сбъркано.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2015, 16:26

Мисля, че в азиатските държави, като се има предвид, че там най-малко страдат от ракови заболявания, явно наистина си хапват правилно и добре. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yarost » 08 Окт 2015, 16:53

според мен в Япония, там водораслите са на почит. :)
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Локумът » 08 Окт 2015, 17:25

Yarost написа:според мен в Япония, там водораслите са на почит. :)

тука нямаме водорасли, не знам що не вадят от черно море хахахах :lol: :lol: :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Krum » 09 Окт 2015, 09:44

Вие замисляли ли сте се, че ние тук се храним крайно нездравословно, а говорим за американците, но дори и за тях залатата е част от ястието, а при нас е само и единствено част от мезето на ракията, често сядаме да ядем без салати, а по света тя заема основна част от яденето им...
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Окт 2015, 15:16

Krum написа:Вие замисляли ли сте се, че ние тук се храним крайно нездравословно, а говорим за американците, но дори и за тях залатата е част от ястието, а при нас е само и единствено част от мезето на ракията, често сядаме да ядем без салати, а по света тя заема основна част от яденето им...

Това го знае всяко хлапе. ;) за нас салатта с мезе на ракията, добре че пием редовно, че и салати да ядем. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Lili_pili » 13 Ное 2015, 15:45

Нали знаете, в Япония, даже имаше някаква такав ановина скоро.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yunona » 15 Ное 2015, 15:00

Lili_pili написа:Нали знаете, в Япония, даже имаше някаква такав ановина скоро.


Да, японците, хранещи се според тяхната традиция, са много здрави. По-младите, повлияни от Макдоналдс "културата" - не толкова...

Аз обаче се придържам към мнението на специалистите, че най-добрата храна за нас е тази, която е отраснала в нашия географски регион, на наша почва. Важно е да я приготвяме здравословно и тогава ще бъдем здрави. Да се опитваме да се храним в съгласие с нашите, български традиции. А те, както знаем, не включват ежедневно месо, преработени меса, сирена, мазни храни.... Много се спекулира, че дедите ни ядяли сланина, но това се е случвало само зимата, в големите студове. Не са преяждали със сланина, впрочем. А после идвали пречистващите Великденски пости...

Каква е логиката да следвам японските традиции и да ям водорасли, когато току-що се върнах от пазара с торби, натоварени с червени чушки, карфиол, тиквички, спанак? Ще спретна една богата есенна салата, подправена с ябълков оцет и зехтин, ще изпека риба и воала - прекрасна, вкусна, здравословна, бърза вечеря! По български :) А за утре ще приготвя топла салата от гриловани тиквички с мрковче, просо, леща, зелени подправки. Модерен прочит на българските традиции :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Bambaa » 15 Ное 2015, 15:30

Yunona написа:
Lili_pili написа:Нали знаете, в Япония, даже имаше някаква такав ановина скоро.


Да, японците, хранещи се според тяхната традиция, са много здрави. По-младите, повлияни от Макдоналдс "културата" - не толкова...

Аз обаче се придържам към мнението на специалистите, че най-добрата храна за нас е тази, която е отраснала в нашия географски регион, на наша почва. Важно е да я приготвяме здравословно и тогава ще бъдем здрави. Да се опитваме да се храним в съгласие с нашите, български традиции. А те, както знаем, не включват ежедневно месо, преработени меса, сирена, мазни храни.... Много се спекулира, че дедите ни ядяли сланина, но това се е случвало само зимата, в големите студове. Не са преяждали със сланина, впрочем. А после идвали пречистващите Великденски пости...

Каква е логиката да следвам японските традиции и да ям водорасли, когато току-що се върнах от пазара с торби, натоварени с червени чушки, карфиол, тиквички, спанак? Ще спретна една богата есенна салата, подправена с ябълков оцет и зехтин, ще изпека риба и воала - прекрасна, вкусна, здравословна, бърза вечеря! По български :) А за утре ще приготвя топла салата от гриловани тиквички с мрковче, просо, леща, зелени подправки. Модерен прочит на българските традиции :)

Напълно съгласна съм с теб, относно традиционното българско меню, реално постите заемат много по-голяма част от периодът в годината, а след това идва лятото, в коетое нямало свинско и прочее меса, най-много пилешко и сирена, поради невъзможността за съхранение на храната, така че ако успеем да се върнем в тези периоди и съчетаем със здравословните напътствия от новото време, то резултатът ще е много приличен и задоволителен, когато става дума и за небцето и за фигурата ни :)
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта