Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Andrey » 25 Ное 2015, 17:41

Как ще се върнем към миналото,с лед като се развиваме напред, няма как да стане. Те и прасета са ядяил само по Коледа, ама ние ядем ежедневно :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yunona » 25 Ное 2015, 18:43

Andrey написа:Как ще се върнем към миналото,с лед като се развиваме напред, няма как да стане. Те и прасета са ядяил само по Коледа, ама ние ядем ежедневно :)


Ежедневното ядене на прасета надали е блестящ пример за развитието ни напред :)
Напротив, все повече хора намаляват консумацията на месо по здравословни и екологични причини. Да мислим за здравето си и за здравето на планетата е пример за развитие напред... или поне за желание за такова развитие.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Monika_Spasova » 25 Ное 2015, 22:47

Колко често според вас трябва да се яде месо и риба? У нас се яде постно 2-3 пъти седмично, през останалото време трябва да има месце!
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Fancy » 26 Ное 2015, 12:30

Monika_Spasova написа:Колко често според вас трябва да се яде месо и риба? У нас се яде постно 2-3 пъти седмично, през останалото време трябва да има месце!

Мисля, че е нормално, особено щом месото се разнообразява с риба :idea:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 27 Ное 2015, 16:04

Поне веднъж седмично е минимума, от там нататък колкото повече, толкова по-добре!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот exotic » 27 Ное 2015, 17:24

Ваня Стойчева написа:Поне веднъж седмично е минимума, от там нататък колкото повече, толкова по-добре!

Само веднъж в седмицата да се хапва здравословна храна...?!?! Какъв е проблемът да е по-често, не е трудоемко, не изисква кой знае какви усилия...
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yunona » 27 Ное 2015, 22:07

exotic написа:Само веднъж в седмицата да се хапва здравословна храна...?!?! Какъв е проблемът да е по-често, не е трудоемко, не изисква кой знае какви усилия...


Мисля, че Ваня имаше предвид минимум един път седмично риба... :)
А здравословно може да се хапва всеки ден без особени усилия.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Ное 2015, 12:32

И аз разбирам, че става въпрос за рибата. Ние не ядем риба у нас, много сме немарливи в това отношение, така и не я заобичахме тази риба. За сметка на това гледаме често да си хапваме салати, плодове и да имаме постни вечери. ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот LEILA » 30 Ное 2015, 14:02

Yunona написа:
exotic написа:Само веднъж в седмицата да се хапва здравословна храна...?!?! Какъв е проблемът да е по-често, не е трудоемко, не изисква кой знае какви усилия...


Мисля, че Ваня имаше предвид минимум един път седмично риба... :)
А здравословно може да се хапва всеки ден без особени усилия.


Не е точно така, това е пречупване на съзнанието, което не става толкова лесно, колкото ни се иска, за съжаление...
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yunona » 30 Ное 2015, 15:13

LEILA написа:
Yunona написа:
exotic написа:Само веднъж в седмицата да се хапва здравословна храна...?!?! Какъв е проблемът да е по-често, не е трудоемко, не изисква кой знае какви усилия...


Мисля, че Ваня имаше предвид минимум един път седмично риба... :)
А здравословно може да се хапва всеки ден без особени усилия.


Не е точно така, това е пречупване на съзнанието, което не става толкова лесно, колкото ни се иска, за съжаление...


Имам предвид усилията по обмисляне и приготвяне на ежедневно здравословно меню. Те наистина не са особено големи.
Що се отнася до пречупване на съзнанието - искрено ми е мъчно за тези, на които им се налага да го правят и това им струва някакви мъки :(
За мен това никога не е било проблем. Само като си представя отражението на дадена вредна храна върху тялото ми в краткосрочен план и върху здравето - в по-дългосрочен и привличането ми към нея намалява в пъти.
Храната е нашето лекарство, казва Хипократ преди повече от две хилядолетия. Днес тази мисъл е особено актуална :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта