Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот M.Tasheva » 15 Юни 2016, 15:17

Начинът на хранене е избор на всеки човек. Кухнята на всяка държава е възникнала въз основа на климата, наличните ресурси и начин на обработка на храната. Сега всичко е глобализирано и можеш да се храниш с индийска храна, без да ходиш в Индия. Но това не означава, че на мен ще ми понесе така, както понася на индийците. След всичките тия размишления исках да кажа, че за определения регион сигурно съответната храна е най-здравословна :grin: .
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Andrey » 17 Юни 2016, 10:57

M.Tasheva написа:Начинът на хранене е избор на всеки човек. Кухнята на всяка държава е възникнала въз основа на климата, наличните ресурси и начин на обработка на храната. Сега всичко е глобализирано и можеш да се храниш с индийска храна, без да ходиш в Индия. Но това не означава, че на мен ще ми понесе така, както понася на индийците. След всичките тия размишления исках да кажа, че за определения регион сигурно съответната храна е най-здравословна :grin: .

Да, което прави глобализацията не особено полезна за всяко здравословно хранене. :) трябва да се храним с това, което можем да си отгледаме, а ние отиваме в Кауфланд и си купуваме гъби от там. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Lollipop » 17 Юни 2016, 14:00

Където и ад си по света, ако се доверяваш на някакви установени регламенти за здравословно хранене, то нещата ще са по-добре, но определено държавите, близо до океани, където рибата иморските дарове са част от ежедневната им трапеза, живеят доста дълго :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот red_eyes » 17 Юни 2016, 16:39

Вярно, не сме на океан, но имаме море. Но не сме много по морската храна, а и здравословното ни състояние не е на ниво. От друго ще е. Не е само от този вид храна.
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yarost » 21 Юни 2016, 11:24

Хубаво сме на море, ама нашето море не е от най-чистите. Не знам дали уловеното там ще е най-здравословното..
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2016, 12:41

Yarost написа:Хубаво сме на море, ама нашето море не е от най-чистите. Не знам дали уловеното там ще е най-здравословното..
Така е! :) Но пък и тук морската храна не присъства често на трапезата ни, така че можем да сме напълно спокойни!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот roksana » 21 Юни 2016, 12:50

Аз не съм виждала морска храна, предлагана от нашето море освен цацата, даже и за нея не е сигурно. Всичко е внос, то и виетнамските пангасиус и какви ли не там риби не им се носи добра слава. Навсякъде водите са замърсени.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Yarost » 29 Юни 2016, 10:10

Има миди от български ферми :)
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Snejna » 29 Юни 2016, 10:57

roksana написа:Аз не съм виждала морска храна, предлагана от нашето море освен цацата, даже и за нея не е сигурно. Всичко е внос, то и виетнамските пангасиус и какви ли не там риби не им се носи добра слава. Навсякъде водите са замърсени.

Тоя пангасиус, на фона на различни поне още 50 вида риби, продаващи се в България. :) Който иска яде пангасиус, след като иска храна от 3 лева за килограм,... какво очаквате?! Че ще ядете нещо за толков амалко пари... не може да се очаква качество.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Замисляли ли сте се къде по света хората се хранят най-здравословно?

Мнениеот Stefany_Nik » 17 Дек 2018, 16:03

Не е толкова важно къде точно се хранят най-здравословно. Според мен това са местата, където разчитат на майката-природа, а не на ГМО и на подобрители. Колкото по близо до природата, толкова по-здравословно. Склонна съм да си мисля, че не толкова силно развитите страни се хранят по-здравословно от най-развитите такива.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта