Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Локумът » 16 Юни 2015, 18:59

Мдам, и аз тъй викам, целогодишно можеш да си береш магданоз. :mrgreen:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Lili_pili » 19 Юни 2015, 14:48

gomez123 написа:Едно е да отглеждаш, а съвсем друго е да дават плод целогодишно, сещате се, нали? :lol: Като второто май си е и невъзможно :D

не бе, май може, защо да не, ако е достатъчно добър климата ;)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Pipilota » 27 Юни 2018, 09:32

Какви плодове, ако имате градина, може и да успеете, ама целогодишни плодове даже не се сещам да има изобщо такива.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Kaya » 27 Юни 2018, 15:47

Целогодишно не може да се отглежда нито един плод, има някои плодове, които могат да виреят и в домашни условия, но те са малко, всички се нуждаят от пространство. Тея ягоди в саксии съм си садила, нищо не излезе.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Frac » 27 Юни 2018, 17:25

Ако някой успее целогодишно да си набавя плод, да сподели. Моите цветя едвам опазвам, да не говоря за друго :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Lollipop » 13 Авг 2018, 12:25

То пъук едни растения се развиват в апартаментите, ама няма на къде повече. хората с градина могат да успеят да отгледат нещо, но целогодишни растения, които да раждат плодове не мисля, че съществуват изобщо на тая земя. Нали, за даобразува плод, трябва да цъфти, как си представяте едновременно да цъфти и да ражда, че да можете да си берете... :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Malina » 14 Авг 2018, 09:49

Lollipop написа:То пъук едни растения се развиват в апартаментите, ама няма на къде повече. хората с градина могат да успеят да отгледат нещо, но целогодишни растения, които да раждат плодове не мисля, че съществуват изобщо на тая земя. Нали, за даобразува плод, трябва да цъфти, как си представяте едновременно да цъфти и да ражда, че да можете да си берете... :lol:

:+1: Наистина не се бях сетила, че всъщност те трябва да цъфтят и да раждат едновременно, за дамогат да бъдат безкрайни и целогодишни с други думи.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Stark » 25 Сеп 2018, 14:24

В дома доста сложно според мен да се отглеждат плодове, може някое лимово дръвче и до там, в апартамент трудно д апусне нещо в саксия. Всяко растение има нужда от опрашване,а вкъщи как ще стане това нещо?
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот radipetrova » 03 Окт 2018, 19:04

Stark написа:В дома доста сложно според мен да се отглеждат плодове, може някое лимово дръвче и до там, в апартамент трудно д апусне нещо в саксия. Всяко растение има нужда от опрашване,а вкъщи как ще стане това нещо?

Лятото го изкарваш на терасата и пчелите ще свършат тази работа, а есента го прибираш обратно на топло :cool:
Аватар
radipetrova
 
Мнения: 81
Регистриран на: 13 Апр 2018, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Какви плодове можем да си отглеждаме у дома целогодишно?

Мнениеот Frac » 04 Окт 2018, 15:27

Имам съсед, който отглеждаше на терасата домати в едни бутилки и честно казано бяха много вкусни. После една асма се опита да захване, но не му се получи. Аз пробвах магданоз в саксия - но уви. Сега се стремя да си гледам цветята, че и с тях се справям бързо :mrgreen: ту преливам, ту ги позабравям някои...
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Предишна

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта