Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Yunona » 18 Юни 2015, 17:44

rabotnata pchela написа:
Malina написа:Искам да ви кажа, че дори в моята работа си личи храненето на децата. Има капризни, разлигавени, хиперактивни, разсеяни, всичките си хапват бонбончета както и когато намерят за добре.

:roll: Аз не мисля, че има голяма връзка чак и с държанието на децата..


Има огромна връзка между начина на хранене и държанието на децата. Наблюдението на Малина е много вярно и има просто обяснение - бързоразграждащите се въглехидрати предизвикват пик на кръвната захар. Резултатът е бърз прилив на енергия - детето става суперенергично и активно. Следва рязък спад на кръвната захар - детето се отпуска, става разсеяно, уморено, без да осъзнава това... отстрани изглежда просто капризно...Пак му се хапва сладко - хапва си и цикълът се повтаря. Ето защо не е добре децата да свикват да ядат много бързи въглехидрати, трябва да се предпочитат по-бавно разграждащите се. Малко родители мислят за това обаче :(
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот qwerryyy » 18 Юни 2015, 19:41

Със сигурност е така, аз лично съм забелязала и по себе си, макар и да не съм ученичка, имам предвид това, което казва Yunona - ако изям на обяд една закуска, изведнъж ми става тежко, прехранено, а след 2 часа като класически бърз въглехидрат вече съм гладна.
Предполагам, че така е и с децата. Изведнъж изпитват прилив на енергия, а после изгладняват и искат пак да мушнат нещо бързо, което обикновено е сникърс.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Pipilota » 18 Юни 2015, 21:43

Хора, така ли не разбрахте, за всичко е виновна храната, тя е една от основните ни задвижващи сили, ако се храним с боклуци, нормално е от нас да излиза нещо подобно. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот qwerryyy » 19 Юни 2015, 15:43

Pipilota написа:Хора, така ли не разбрахте, за всичко е виновна храната, тя е една от основните ни задвижващи сили, ако се храним с боклуци, нормално е от нас да излиза нещо подобно. :lol:

то може и на майтап да го казваш, но си е така, ... храната е много важна част от нас.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Lollipop » 21 Юни 2015, 13:09

Усещайте го и по самите ваас, когато изядете баница не ви ли става сънливо и определено последното което ви вълнува е това, околните какво иска да кажат :) Така е и с децата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юни 2015, 15:19

Yunona, аз го казвам по мои наблюдения, не съм видяла синът ми да е по-разсеян или по-изнервен, ако е ял вафла, вместо череши, една и съща. :) Може би тайната е в количеството. :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Yunona » 21 Юни 2015, 19:49

rabotnata pchela написа:Yunona, аз го казвам по мои наблюдения, не съм видяла синът ми да е по-разсеян или по-изнервен, ако е ял вафла, вместо череши, една и съща. :) Може би тайната е в количеството. :roll:

Тайната е и в количеството, и в честотата на хранене с вафли и подобни боклуци, както и в това дали вафлата е хапната на гладно или като десерт... Със сигурност след вафла детето ще се умори по-бързо, ще се разсее и т.н. - чисто физиологична закономерност е това.
Майките невинаги забелязват всичко, особено ако самите не смятат, че е проблем детето често да яде такива храни. Не го казвам лично към теб, просто имам наблюдения върху такъв тип родители. Отказват да видят очевидното.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Kaya » 21 Юни 2015, 20:07

Със сигурност има връзка, разбира се, но аз съм на принципа, че малко не е вредно. Ако лишаваме прекалено, то тогава може да ни се удари в лицето като цунами желанието на децата да ядат вредна храна. :) А мисля, че в момента има толкова добри възможности за храна от вкъщи, че е глупост да се дават ежедневно вафли и кроасани, особено като заместител на хранене!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот iwoni » 03 Май 2016, 12:15

Като ги гледам как набиват учениците тостери, хамбургери и пици, обилно полети с кока-кола и енергийни напитки, по-скоро съм склонна да смятам, че се отразява на физическото им здраве. Личи си и по килограмите, и по поведението им спрямо околните. Познавам 10-11-годишни хлапета, които пият за целия ден по 3-4 кутийки енергийни напитки. Не знам дали от тях или от темперамент, но са доста буйнички. За оценките в училище мисля, че други неща оказват влияние, а не храната чак толкова.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Вредната храна - виновна за слабите резултати в училище!

Мнениеот Malina » 01 Юни 2016, 16:00

Ужас, ами то и поведението им ще се отрази на оценките! Не знам родителите на тези деца къде са, а всъщност родителите са с такива изисквания към нас учителите, а забравят да си погледнат отрочетата...
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта