Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот mangusta » 23 Фев 2015, 13:16

Скоро ми попадна някаква статия, че дървото на живота можело да лекува това и онова. Добре де, не се зачетох какво точно може да лекува едно цвете, тъй като информацията не ми се стори достоверна, но сега ме загложди.

От друга страна една позната, която има ставни проблеми, ми каза, че отдавна си търсила тази рецепта с листата на цветето Дървото на живота и ме помоли да открия отново статията. :idea:
Както разбирате - не успях, затова ви пиша и се надявам да имате идея какви лечебни свойства може да има Дървото на живота и другото важно - как се прилага? :roll:
durvoto-na-jivota.jpg
durvoto-na-jivota.jpg (33.88 KiB) Прегледано 2582 пъти
Моето е съвсем младо, имам го от година, а преди това не зная реално на колко е, но ми се иска един ден да изглежда по този начин - красиво и голямо, а като му се използват листата, дали няма по някакъв начин да се наруши цялостното функциониране на растението? :?:
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот donni » 23 Фев 2015, 13:18

Чувала съм, че лекува изпразването на джобовете, ама някак не ми се вярва, вкъщи имахме едно, за съжаление го уморих, но не съм чувала да лекува за съжаление, ще ми е интересно да науча повече :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот Bambaa » 23 Фев 2015, 13:20

Знам, че доста помага при ухапване от комар, пчела или оса, но не съм се сещала да опитам, поне е лесна процедурата - срязва се по дължина листото и се налага на ухапаното място, за ставни болежки нямам идея как действа :roll:
Аватар
Bambaa
 
Мнения: 590
Регистриран на: 30 Апр 2014, 16:28

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот S_Milenska » 23 Фев 2015, 13:45

Никога не съм чувала за това растение, да си призная е за първи път, дали се продава?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46


Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот Malina » 23 Фев 2015, 21:03

И аз за първи път чувам за дървото на живота!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот Lollipop » 24 Фев 2015, 11:33

donni написа:Чувала съм, че лекува изпразването на джобовете, ама някак не ми се вярва, вкъщи имахме едно, за съжаление го уморих, но не съм чувала да лекува за съжаление, ще ми е интересно да науча повече :idea:

:roll: Какво лекувало? :lol: :lol: :lol: :lol: Това дърво ми е страшно непознато на мен! :roll: За първи път го чувам и виждам.. давай повече инфо :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:26

У дома си го гледам за удоволствие, не защото очаквам нещо от него. :mrgreen: Нямах никаква представа, че може да има някакви лечебни свойства, за първи път чувам! :!:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот silver933 » 25 Фев 2015, 12:20

И аз съм чувал, че си го гледаме, за да изкарваме пари а не да лекуваме болежки :Р
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви лечебни свойства може да има Дървото на живота?

Мнениеот YoLindi » 26 Сеп 2016, 08:38

Имам го вкъщи, но и аз не съм го ползвала за лек. Дебелите му листа мисля, че може да се ползват когато има болки в ушите. Капваш от сока им и готово. Мисля, че е от семейството на другото растение - дебела мара.
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта