Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот silver933 » 23 Фев 2015, 13:35

През уикенда се разходихме малко около града имаме хубави места за отдих и видях на одеалото кърлеж и то доста голям! :shock: Направо се изненадах, че през зимата - фервуари мога да се натъкна на такава гледка. :o

Karlej.jpg
Karlej.jpg (16.98 KiB) Прегледано 938 пъти

Направо изтръпнах да си призная, уж зима, а вече има и кърлежи. После като потърсих информация, стана ясно дори, че тази година кърлежите пренасят туларемия! А до скоро такива случаи са били рядкост! И тъй като е все още зима, никой не се замисля, че може да бъде ухапан от кърлеж, реших да пиша във форума. Хора, отваряйте си очите - кърлежите вече не признават нито зима, нито лято, а това топло и влажно време е истински рай за кърлежите! :!: :!: :!: :!: Бъдете внимателни, защото вече има случаи на ухапани хора, а за домашните любимци да не говорим. Не вадете сами кърлежите, може да пренасят болестта! Бъдете внимателни и се заредете с много спейове, гелове и какво ли още не против кърлежи!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот S_Milenska » 23 Фев 2015, 13:46

Кърлежите са голяма напаст, но да си призная не очаквах още сега да ги има, уж чак от април започва да има кърлежи! :shock:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2015, 17:09

Голям е спек с тези кърлежи, тази година наистина и дост абоелсти разнасят, а риска да се заразим е голям, дори и без да сме ухапани, а само ако изваждаме кърлеж, затова не бъдете експериментатори, а използвайте ръкавици, ако не можете да стигнете до лекарски кабинет, където да извършат манипулацията. Внимавайте и за животните си!
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот Kremiliya » 23 Фев 2015, 17:30

Много ме е страх от кърлежи! Радвам се обаче, че имамного начини да се справим с тях и много препарати, с които да предпазим както себе си, така и домашните любимци и заобикалящите ни треви ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот silver933 » 24 Фев 2015, 12:15

Вече започнах да се чудя дали имат и предпочитания към кръвната група. Мен засега за целия ми живот ме е хапал веднъж кърлеж и се надявам така да остане и за напред. Само мога да ви дам съвет да оглеждате себе си и децата си винаги след разходка, а ако намерите кърлеж - задължително отивайте на лекар!
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот S_Milenska » 24 Фев 2015, 13:00

Много ме е страх от кърлежи, много неприятно! :(( Вчера след като прочетох темата вечерта след като излезнахме на разходка поразпитах няколко кучкари и всички споделиха, че има страшно много кърлежи и дори вече има и бебета кърлежченца. :|
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот Krum » 25 Фев 2015, 15:50

Не съм вярвал, че и по това време има кърлежи. ХУбаво, че поне има начини за превенция, като се използват необходимите гелове за предпазване, а и за животните има много начини, като цяло само желание трябва.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот Локумът » 27 Фев 2015, 22:44

Има вече яко кърлежи това е така, ходихме до село и бабата се оплака, че вече имало кърлежи, та се наложи спешно да напръскаме и обезпаразетим животните и всичко останало, дано да има ефект.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Кърлежите вече и през зимата - има случаи на ухапани!

Мнениеот Krum » 31 Яну 2018, 13:06

Тази година е доста топла, но не съм чул все още за такива случаи на нахапани, въпреки че ние доста пътуваме и се разхождаме из планините. Дано да няма рано, макар че още месец и ще плъзнат.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron