За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот zagrijena » 19 Яну 2016, 17:09

Проведох този разговор със сина ми, когато беше на 10 г. Започна да проявява любопитство и да задава въпроси и аз си казах, че момента май е настъпил. Обяснявах му всичко както си е, разбира се по подходящия за неговата възраст начин, в смисъл без да бягам от въпроса и да му казвам, че като порасне още малко тогава ще получи отговор. Честно казано ме изненада с някои питания, например, какво чувстват мъжа и жената по време на акт. Подгответе се за доста любопитство, но трябва да могат да разговарят с нас, но предпочитам мен да ме пита, отколкото да ги научава изкривено нещата.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот silver933 » 19 Яну 2016, 17:26

А има ли значение, дали бащата ще води този разговор със синът, а майката с дъщерята. Не е ли някак си по-нормално? :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот Harmony » 20 Яну 2016, 11:25

silver933 написа:А има ли значение, дали бащата ще води този разговор със синът, а майката с дъщерята. Не е ли някак си по-нормално? :roll:

Не снямтам, че има кой знае какво значение, ако знае какво да каже и ако има как да обясни по правилен начин. Скоро с мой приятел си говорихме за този момент, той ми разказа, че когато бил още по-малък, може би на около 6 или 7 години, майка му хванала един учебник по сексология и започнала да му обяснява с картинки, но без никакви притеснения, съответно е много важно в семейството тези разговори да се водят открито, а не въпросният да се случи веднъж и след това отново да се появи притеснението и неудобството.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот pavleta » 20 Яну 2016, 13:06

silver933 написа:А има ли значение, дали бащата ще води този разговор със синът, а майката с дъщерята. Не е ли някак си по-нормално? :roll:


По принцип да, но ако питате мен най-добре е двамата родители да говорят с детето. Така неудобството е по-малко, а и се представят и двете гледни точки - мъжката и женската.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот Nightmare » 20 Яну 2016, 14:18

pavleta написа:
silver933 написа:А има ли значение, дали бащата ще води този разговор със синът, а майката с дъщерята. Не е ли някак си по-нормално? :roll:


По принцип да, но ако питате мен най-добре е двамата родители да говорят с детето. Така неудобството е по-малко, а и се представят и двете гледни точки - мъжката и женската.

Е, то не е много трудно да си представиш мъжката полова система и как работи тя, а и едва ли много мъже ще могат да опишат как се чувстват, докато са в жената, а и не съм убедена, че едно дете би попитало за чувството!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот balsam » 21 Яну 2016, 11:33

Питат, питат, а като ти забие въпроса какъв вкус има спермата, се чудиш как да отговориш.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот Mamacita » 21 Яну 2016, 14:28

silver933 написа:Такъв разговор никога не може да е лесен. А кога е най-подходящата възраст, в който да обясним за птичките и пчеличките? :geek:

Не смятам, че има определена възраст, т.е. когато е по-малко ти ще бъдеш по-спокоен в обяснението си и детето няма да го е срам, така както когато поотрасне малко, затова си мисля, че този разговор поне на няколко пъти трябва да се водим.
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот BeenieGal » 21 Яну 2016, 16:10

balsam написа:Питат, питат, а като ти забие въпроса какъв вкус има спермата, се чудиш как да отговориш.

Освен да му кажеш да си я опита... :???: хем ще е -1 тема табу
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот roksana » 25 Яну 2016, 12:41

BeenieGal написа:
balsam написа:Питат, питат, а като ти забие въпроса какъв вкус има спермата, се чудиш как да отговориш.

Освен да му кажеш да си я опита... :???: хем ще е -1 тема табу


Абе на 10-11 години малко трудно :grin:
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот sofi_black » 25 Яну 2016, 15:40

roksana написа:
BeenieGal написа:
balsam написа:Питат, питат, а като ти забие въпроса какъв вкус има спермата, се чудиш как да отговориш.

Освен да му кажеш да си я опита... :???: хем ще е -1 тема табу


Абе на 10-11 години малко трудно :grin:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: абе вариант е някакъв, иначе кой казва, че трябва да се случват веднага нещата, търпение явно му е майката или поне една мама тук от форума твърди така
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта