За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот pravilno » 26 Яну 2016, 13:13

На нас ни подариха книжка за тази цел. Мисля да я връча, като дойде време, и това е. :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот Rali_hr » 26 Яну 2016, 15:11

pravilno написа:На нас ни подариха книжка за тази цел. Мисля да я връча, като дойде време, и това е. :grin:

Каква е книжката? Дъщеря ми сама се образова, на 10 години започна да гледа Игра на тронове. Мисля, че това стига. :jumpeveryone:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот borkova » 26 Яну 2016, 16:22

Rali_hr написа:
pravilno написа:На нас ни подариха книжка за тази цел. Мисля да я връча, като дойде време, и това е. :grin:

Каква е книжката? Дъщеря ми сама се образова, на 10 години започна да гледа Игра на тронове. Мисля, че това стига. :jumpeveryone:

А за каква възраст са тези книжки, най-вероятно би трябвало да пише на тях?
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот pravilno » 27 Яну 2016, 13:27

borkova написа:
Rali_hr написа:
pravilno написа:На нас ни подариха книжка за тази цел. Мисля да я връча, като дойде време, и това е. :grin:

Каква е книжката? Дъщеря ми сама се образова, на 10 години започна да гледа Игра на тронове. Мисля, че това стига. :jumpeveryone:

А за каква възраст са тези книжки, най-вероятно би трябвало да пише на тях?


Мисля, че се казваше "Моето тяло" или нещо подобно и си е точно за деца. С хубави картинки на устройството на мъжкото и женското тяло, обяснения.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот mimeto90 » 27 Яну 2016, 14:00

И аз мисля, че е важно постоянно да се говори за това и да се познава тялото, разбира се, като се съобразим със съответната възраст на децата :idea: така никога не би се породил някакъв дискомфорт!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот zagrijena » 04 Фев 2016, 14:11

На мен ми е интересно дали тийнейджърите си спомнят тези моменти и какво помнят от обясненията на родителите си :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот S_Milenska » 04 Фев 2016, 14:21

zagrijena написа:На мен ми е интересно дали тийнейджърите си спомнят тези моменти и какво помнят от обясненията на родителите си :grin:

По-скоро сега родителите почват да обясняват на малките си деца да тези неща, преди не е било така. Това са теми табу до преди 10 години.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот black » 26 Фев 2016, 17:17

S_Milenska написа:
zagrijena написа:На мен ми е интересно дали тийнейджърите си спомнят тези моменти и какво помнят от обясненията на родителите си :grin:

По-скоро сега родителите почват да обясняват на малките си деца да тези неща, преди не е било така. Това са теми табу до преди 10 години.


Зависи, аз си спомням разговорите с майка ми на тази тема, а съм над 30-те. Така процедирам и аз с детето.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Мар 2016, 13:17

black написа:
S_Milenska написа:
zagrijena написа:На мен ми е интересно дали тийнейджърите си спомнят тези моменти и какво помнят от обясненията на родителите си :grin:

По-скоро сега родителите почват да обясняват на малките си деца да тези неща, преди не е било така. Това са теми табу до преди 10 години.


Зависи, аз си спомням разговорите с майка ми на тази тема, а съм над 30-те. Така процедирам и аз с детето.

Разкажи ми какви са били вашите разговори, с моята майка никога не съм говорила по този въпрос за секса.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: За птичките и пчеличките - от къде идват бебетата?

Мнениеот pravilno » 21 Мар 2016, 16:38

Един момент си спомням от моето детство, когато се е говорило за секс. Интересното е, че не сме били само с майка ми сами, а бяха и леля ми и братовчедките. Голяма веселба беше, не помня на колко години съм била точно, но ясно си спомням, че ставаше въпрос за френската любов. Като толкова открито се говори за секса, мисля, че е добре, няма го после притеснението и чуденето за какво става въпрос.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта