Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Мади Ранчева » 23 Фев 2015, 16:58

Вече цял месец съм със зачервено гърло и тъкмо се позакрепя, в следващия момент, обаче, отново се зачервява и се започва голямата веселба с кашлици, хрема и т.н. :evil:

Изпитах не една и две рецепти, пих антибиотици преди това и няма абсолютни никакъв ефект от нищо! Последните две неща, които чух е горещ лимонов сок или кубче лед се спира на гърлото, а първото се пие. Уж и двете били много ефикасни, но реших да се спра на горещия лимонов сок, някак по-надеждно ми изглежда! :idea:
lemon-juice.jpg
lemon-juice.jpg (47.89 KiB) Прегледано 4683 пъти

Надявам се, че ще можете да ми дадете някаква по-точна рецепта, по която се пие и за реалния ефект на тази процедура. :roll:
Чувала съм, че с горещ лимонов сок и зехтин се прочиства черния дроб, но не съм навита да опитвам, просто в момента искам да си излекувам гърлото веднъж и завинаги!
Кажете ми каква е точна рецепта, по която се прилага и дали наистина има ефекта, който ми е необходим? :roll:
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот maminka » 23 Фев 2015, 17:00

Аз съм подлагала децата на такава инквизиция и в нашия случай даде ефект, но може при теб да има някакъв по-сериозен проблем, ако искаш пусни си секрет за изследвания, поне да си сигурна, че не е нещо по-кофти? :roll:
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот mimeto90 » 23 Фев 2015, 17:05

Мисля, че доста зависи от това какво е състоянието ти, опитай да си вдигнеш имунитета, понеже съм го пробвала това няколко пъти и не винаги ми е помагало :idea: Иначе се изстискват два лимона и същото количество вода се затопля, след това се смесват и се пие възможно по-горещо, въпреки че съм чувала, че на болно гърло не е много хубаво да бъде горещо, но такава е рецептата, може да му сложиш малко кафява захар, за да не ти е твърде кисело :idea:
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Andrey » 23 Фев 2015, 17:11

Пробвай да си сложиш и джинджифил към сместта, може да има ефект ;) А за зачервеното гърло пробвай гаргари - например с лимонов сок само, със сол :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2015, 17:56

Не мисля, че е чак пък толкова полезно, но пък хората обичат да експериментират, аз все съм била почитател на пресните неща без да се превръщат в чай. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Anka » 25 Фев 2015, 17:14

Не мисля, че прави кой знае колко чудотворни неща, но пък може и да съм в грешка де ;))
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Elica » 25 Фев 2015, 17:23

Не знам дали лекува, но ми действа на мен много добре на стомаха и се ободрявам страшно много.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Lili_pili » 27 Фев 2015, 12:06

защо пък да не лекува, той си е като чай, а чая е много полезен знаем всички, затова вярвам, че може да прави чудеса топлия лимонов сок.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот qwerryyy » 17 Апр 2015, 11:52

Не съм пробвала да пия горещ лимонов сок, знам че лимоновия сок много помага при налепи в гърлото. :mrgreen:
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Наистина ли лекува горещия лимонов сок?

Мнениеот Harmony » 28 Фев 2017, 13:20

Топлинната обработка не нарушава ли лечебните свойства на сока? Странно ми изглежда.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта