Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот Mamacita » 23 Фев 2015, 17:42

Прави ми впечатление, че се пускат все повече новини за това, че не само българите отказват да посещават профилактични прегледи. :idea: Например вчера четох, че и британците не ходят при личните си лекари. :o

Всъщност техните опасения са от това, че може да им съобщят лоши новини. :? Не зная тук до колко сме информирани, но имаше статистика, че 73 процента от британците са наясно, че е по-добре да посещават личните си лекари, :idea: тъй като ранното откриване на някои заболявания, може да спасява животи и въпреки това, като нас – траят си!
doctor.jpg
doctor.jpg (16.82 KiB) Прегледано 10593 пъти

И вие ли сте на този принцип, какво ви кара да не посещавате редовно личния си лекар, страхувате се от лоши новини или се страхувате от факта, че ще се наложи да ви лекуват?
Какви са причините да не ходите на редовни профилактични прегледи, може би ги смятате за недостатъчни ефективни? :roll:
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот belleville » 23 Фев 2015, 17:45

Последните ти две предположения са си точно така - не можеш да си сигурен как ще те лекуват след това и е по-възможно да те отърват от мъките навреме и втория вариант е възможно въобще да не ти открият нищо :idea:
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот Krum » 23 Фев 2015, 17:46

Не знам какво да ви кажа, мен лично ме е яд на некадърността. Напоследък имах проблеми с кръста - доктора рече бъбреци, аз настоявах за изследвания на кръвта и урина, оказа се че няма НИЩО такова, е как да ходя при него, като е готов на собствени принципи да ме самолекува?
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот luchia@marco » 23 Фев 2015, 17:47

Твърде фиктивни са прегледите, което е доста подлъгващо - отиваш да разбереш защо не се чувстваш добре, мерят ти кръвното и го отдават на това, нали стой си с ниско или високо кръвно, не яж това и не пий онова :evil:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2015, 17:58

Това е така, или си казваме, нищо ми няма а се оказва друго. А най-тъпото е когато отидем на лекар и започне да ни върти яко и така не можем да минем на нужните изследвания с години, накрая се оказва твърде късно! :x
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот qwerryyy » 24 Фев 2015, 22:30

Аз лично предпочитам постоянно да ходя на лекар, отколкото да съм намарлива. Дори и за най-малките болежки ходя до докторка! :))
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:45

Мисля, че не само в Англия е така, тука при нас също хората се скатават от лекарите, точно защото се притесняват от лоши новини ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот silver933 » 25 Фев 2015, 12:23

Всички се притесняваме от лекарите и то това да не чуем някоя лоша диагноза. Истината е обаче, че не трябва да се притесняваме, а да търсим решение и търсим начини да се излекуваме, вместо да мислим, че ще ни мине.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот Rali_hr » 25 Фев 2015, 13:30

Всички се страхуваме от лоши новини, но ако има лоша новина и не я разберем на време не е ли по-опасно? затова смятам, че трябва да стискаме зъби и да отиваме ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Пациентите не посещават личните си лекари, тъй като се страхуват от лоши новини? Вие на този принцип ли сте?

Мнениеот Snejna » 25 Фев 2015, 13:58

qwerryyy написа:Аз лично предпочитам постоянно да ходя на лекар, отколкото да съм намарлива. Дори и за най-малките болежки ходя до докторка! :))

И аз съм същата, винаги се обръщам към личния си лекар за всяка болежка и съм спокойна, че съм в идеално здраве.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Следваща

Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта