Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот luchia@marco » 23 Фев 2015, 17:57

Често започна да ме боли корем, сякаш без причина. Няколко пъти това доста ме изплаши затова ходих веднъж на лекар, който ми каза, че нищо ми няма и при нужда да пия магнезий, за да ме отпусне болката. :roll:

Така де от тогава не се е увеличила, нито намаляла честотата на спазмите и си мисля, че ако приемам магнезий по естествен път е възможно въобще да не се стига до там. :idea:
Не бях в училище на Ти с биологията, нито химията, но си мисля, че това е доста по-добър вариант от това да чакам да ме заболи и чак тогава да пия магнезий! :roll:
Nuts.png
Nuts.png (213.55 KiB) Прегледано 4243 пъти

До колкото разбрах магнезий може да си набавим по естествен път с повечко ядки, но дали всички са подходящи за тази цел - не съм сигурна? :roll:
Интересно ми е дали и вие смятате така, по-добрият вариант ли е да си набавим магнезий против болката по естествен път и може ли да спрат тези спазми? :roll:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Грохот » 23 Фев 2015, 18:00

Дори и да е така, не смяташ ли, че постоянно трябва да ядеш ядки всекидневно поне, да не кажа, че на всяко ядене, за да си набавиш необходимия магнезий :idea: а стига да искаш може да си пиеш и таблетки, така че да не ти се получават спазми, ако е възможно, де :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот magda » 23 Фев 2015, 18:01

И аз съм имала такива болки, но с времето отшумяха, не, че е лошо да ядеш и ядки, но не мисля, че това може да помогне или поне при мен беше така :?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот rabotnata pchela » 23 Фев 2015, 18:03

Ако имаш сериозни спазми е най-добре да си пиеш магнезий на таблетки, защото иначе не мога да си представя каква болка те чака! А по естествен път не мисля, че е толква лесно - зеленолистни, бобови храни, и все пак това означава постоянно, след като имаш толкова често спазми, аз лично бих избрала на таблетка :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2015, 18:23

И аз бих заложила само и единствено на хапчета, в никакъв случай на хапване, а ако спазмите са ми чак толкова нетърпими? не не не :)) хапчето и това е :) :lol:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Anka » 23 Фев 2015, 18:31

Хапвай пов-ечесто бадеми, нахут, леща боб, зеле, маруля, но това трябва да е постоянно хапване. :roll:
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Bonbonka » 24 Фев 2015, 14:34

Абе, хора, по аптеките се продава магнезиев гел и магнезиево олио. Те са перфектни продукти за попълване на магнезиевия дефицит, който в наши дни е тотален. Хем се избягват страничните ефекти на таблетките, хем няма как да се предозира, хем през кожата се усвоява чудесно (ако е здрава). Маже се корема, под мишниците, стъпалата. Хубаво е да се маже всеки ден. От храната не е много сигурно колко и какво точно ще си набавиш. Ползвайте ги! Гелът е за предпочитане, по-добре се нанася, по-концентриран е. Може с него да се мажат болезнени стави, схващания.
Bonbonka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Фев 2015, 14:26

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Krum » 24 Фев 2015, 15:09

Да, с добавки и мазила защо ли пък да не става, но като цяло и храненето не е лошо да се промени, защото ще е много по-полезно за целия организъм в дългосрочен план :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот mix_twix » 24 Фев 2015, 16:29

Освен ядките, то и нахута съдържа доста магнезий в себе си, ами май като цяло всички здравословни храни, които се препоръчват за всичко, влизат и в търсенето на магнезий.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Как може да си набавим магнезий по естествен път?

Мнениеот Lollipop » 26 Фев 2015, 11:09

В авокадото има много магнезий, в шоколада, бананите ;) Има начин, но ако липсва твърде много магнезий пак не е добре, без добавки няма да стане номера.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта