Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот dinkog » 03 Юни 2015, 13:47

Сега например по това време в хладилниците трябва задължително да бъдат черешите, учудвам се, че в магазините не ги държат на хладно, до вечерта са станали на каша.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kaya » 03 Юни 2015, 18:17

dinkog написа:Сега например по това време в хладилниците трябва задължително да бъдат черешите, учудвам се, че в магазините не ги държат на хладно, до вечерта са станали на каша.

И на мен не ми харесват, гледам винаги да вземам по-стегнати череши и по-пресни, тези презрелите не ми харесват, вече започват да се развалят, не знам колко са на минус така магазините,но по-добре да си ги правят на сладко. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот kauda » 16 Юли 2015, 14:12

В тези жеги всичко слагам в хладилника, иначе няма начин просто, всичо може да се развали за часове.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот MGB » 16 Юли 2015, 16:55

kauda написа:В тези жеги всичко слагам в хладилника, иначе няма начин просто, всичо може да се развали за часове.

Аз не го затормозявам нашия хладилник толкова, вечер като сготвя го оставям да изстине хубаво до сутринта и чак тогава го прибирам ;)
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Monika_Spasova » 17 Юли 2015, 08:53

И вечерите са горещи, не ги оставям да нощуват навън, охлаждат се 3-4 часа и прибирам в хладилника,не моца да рискувам да се развали.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот BeenieGal » 17 Юли 2015, 11:08

Monika_Spasova написа:И вечерите са горещи, не ги оставям да нощуват навън, охлаждат се 3-4 часа и прибирам в хладилника,не моца да рискувам да се развали.

Зависи къде живееш, но тук вечерите са си хладни, не можеш да излезеш без дълъг ръкав
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lisica » 21 Юли 2015, 16:49

BeenieGal написа:
Monika_Spasova написа:И вечерите са горещи, не ги оставям да нощуват навън, охлаждат се 3-4 часа и прибирам в хладилника,не моца да рискувам да се развали.

Зависи къде живееш, но тук вечерите са си хладни, не можеш да излезеш без дълъг ръкав

Къде си че ти е толкова студено?! :mrgreen: Определено мога да излизам всеки ден без ръкави! Не си държа и храната изобщо навън, всичко в хладилника по най-бързия начин!
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот dinkog » 09 Сеп 2015, 12:07

Бе за тва ги има тея хладилници, може евентуално да държите нещо по на хладно в коридори и прочие но за малко.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kaya » 09 Сеп 2015, 15:06

И аь държа почти всичко е хладилника, а и така е и по-прибрано най-малкото,и наистина далеч по-трайно.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Локумът » 10 Сеп 2015, 13:44

Kaya написа:И аь държа почти всичко е хладилника, а и така е и по-прибрано най-малкото,и наистина далеч по-трайно.

И аз предпочитам всичко да е в хладилника, а у нас имам супер як хладилник и си го пълним всяка седмица и там стои всичко, с изключение на картофите ;)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта