Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот kauda » 05 Окт 2015, 15:29

Локумът написа:
Kaya написа:И аь държа почти всичко е хладилника, а и така е и по-прибрано най-малкото,и наистина далеч по-трайно.

И аз предпочитам всичко да е в хладилника, а у нас имам супер як хладилник и си го пълним всяка седмица и там стои всичко, с изключение на картофите ;)

Надали си държиш там брашното, варивта и консервите ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Slavena » 06 Окт 2015, 10:51

затова трябва да се купува по малко храна, за дане се притеснявате. аз в хладилника държа само салама , маргарин, сирене и яйца. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот dinkog » 26 Ное 2015, 16:55

Някои пазаруват 2 пъти в месеца и няма как да купуват по-малко.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот magda » 26 Ное 2015, 17:57

dinkog написа:Някои пазаруват 2 пъти в месеца и няма как да купуват по-малко.

Добре де, бас държа, че половината храна застоява, кое му е нормалното да се пазарува два пъти в месеца?
magda
 
Мнения: 285
Регистриран на: 30 Юни 2014, 13:07

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Monika_Spasova » 26 Ное 2015, 22:07

Кое застоява? Ориза? Зехтин/олиото, солта, пастата, консервите или месото във фризера? :lol:
Аз пазарувам точно 2 пъти в месеца, останалото което се разваля бързо - сирене, яйца, зеленчуци купувам при нужда. Не си представям всяка вечер да обикалям магазините като луда ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот svetlozara » 27 Ное 2015, 11:34

Особено пък големите семейства не знам как могат да имат време да пазаруват всеки ден. Както и да е. :) Въпрос на органиация и на здрав хладилник. :)
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Snejna » 27 Ное 2015, 15:08

И аз предпочитам по-рядко да ходя до магазина, така не си позволявам и да купувам излишни неща, а само най-необходимото. :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот nadqta » 27 Ное 2015, 15:56

Monika_Spasova написа:Кое застоява? Ориза? Зехтин/олиото, солта, пастата, консервите или месото във фризера? :lol:
Аз пазарувам точно 2 пъти в месеца, останалото което се разваля бързо - сирене, яйца, зеленчуци купувам при нужда. Не си представям всяка вечер да обикалям магазините като луда ;)

То затова са и бакалиите, има всичко в тях, къде обикаляш, е, за месо, да, но за друго... :roll:
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lollipop » 08 Яну 2016, 10:42

nadqta написа:
Monika_Spasova написа:Кое застоява? Ориза? Зехтин/олиото, солта, пастата, консервите или месото във фризера? :lol:
Аз пазарувам точно 2 пъти в месеца, останалото което се разваля бързо - сирене, яйца, зеленчуци купувам при нужда. Не си представям всяка вечер да обикалям магазините като луда ;)

То затова са и бакалиите, има всичко в тях, къде обикаляш, е, за месо, да, но за друго... :roll:

хаха тази дума Бакалия.. не съм я срещала освен в разказите.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Та, аз лично не пазарувам от бакалията, предпочитам като съм си у нас на топло и реша, че ми се готви боб да го изкарам от шкафа, ане да ходя до бакалията да си търся какво ми трябва и да губя време в обличане, ходене, връщане и прочие. затова и за пазарувам основните неща рядко, в по-големи количества. :) Бакалиите не ги използвам особено.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот silver933 » 08 Яну 2016, 11:58

И аз предпочитам рядко да се пазарува, иначе финансово не мога да издържа всеки ден по 30+лв в магазина. Когато напазаруваме всичко, парите които даваме са много по-малко на месечна база. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта