Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Ваня Стойчева » 11 Фев 2016, 16:35

analizatorka написа:Когато през лятото оставам повече време на село, неща като различни видове плодове, зеленчуци и най-различни други работи спокойно си ги съхранявам в мазата :smile: Само манджите си ги държа в хладилника.

Е те не се ли развалят особено пък лятото, доматите трябва да омекват за дни, като са на топло, а то в мазето все е топло, колкото и да е уж хладно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот penelopa » 12 Фев 2016, 11:19

Ваня Стойчева написа:
analizatorka написа:Когато през лятото оставам повече време на село, неща като различни видове плодове, зеленчуци и най-различни други работи спокойно си ги съхранявам в мазата :smile: Само манджите си ги държа в хладилника.

Е те не се ли развалят особено пък лятото, доматите трябва да омекват за дни, като са на топло, а то в мазето все е топло, колкото и да е уж хладно!


Ако мазето е вкопано в земята, зимата е топло, а лятото доста хладно. В някои части на България така са ги строили. Наистина е много удобно, по не се развалят зеленчуците и издържат дълго.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот S_Milenska » 26 Май 2016, 12:20

Да, по-хладно е, но най-добре си издържа храната в хладилника, особено тези летните зарзавати :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот roksana » 26 Май 2016, 12:34

Често като отворя опаковката със сирене и после ако стои дълго време, то става едно такова жълто и понамирисва. Какво да правя, за да не става такова?
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kremiliya » 26 Май 2016, 13:59

roksana написа:Често като отворя опаковката със сирене и после ако стои дълго време, то става едно такова жълто и понамирисва. Какво да правя, за да не става такова?

аз го държа в кутия с вода за да се обесоли и дане се разваля бързо, иначе няма какво да се направи, вие доста време сте го забравили, за да стане чак жълто, миришещо и лепнещо. :) Спасение е да си стои в саламура, но пак зависи колко време го забравяте в хладилника :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот julianne » 31 Май 2016, 14:43

Не мога да опазя свеж магданоза. Като го сложа в хладилника без торбичка, увяхва. Като е в торбичка или се смива, или пожълтява. Често хвърлям още неизползвала цялата връзка :sad: .
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Krum » 31 Май 2016, 16:52

julianne написа:Не мога да опазя свеж магданоза. Като го сложа в хладилника без торбичка, увяхва. Като е в торбичка или се смива, или пожълтява. Често хвърлям още неизползвала цялата връзка :sad: .
Може да го консервираш, т.е. да го смесиш със сол и в кутийка, или да го сложиш във фризера.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот donni » 07 Юни 2016, 10:47

И аз си го режа, ако имам повече, и го слагам във фризера. Така винаги си имам пресен :smile: . На мен пък ми е трудно да опазя червения лук. Явно мястото, на което го държа, не е подходящо и все стои един такъв влажен, даже започва да гние. Пресен държа в хладилника, но зрял червен лук може ли да се държи там?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lollipop » 04 Юли 2016, 16:23

donni написа:И аз си го режа, ако имам повече, и го слагам във фризера. Така винаги си имам пресен :smile: . На мен пък ми е трудно да опазя червения лук. Явно мястото, на което го държа, не е подходящо и все стои един такъв влажен, даже започва да гние. Пресен държа в хладилника, но зрял червен лук може ли да се държи там?

Може. Аз го слагам в торбичка и в хладилника, особено сега като е жега, или имам една купа където слагам такива отрязани неща и до ден -два използвам. Само изсъхва отрязаната страна. :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот m.vulev » 05 Юли 2016, 14:30

Аз сега слагам плодовете в хладилника без значение какви са - банани, праскови, диня, ябълки. А зимата не, държа ги отвън. Жегата много ги мори :smile: .
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта