Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lisica » 06 Апр 2017, 10:52

Гледах много интересни кърпички,които залепват към храната, като опаковъчно фолио, само че съответно се перат и се ползват многократно. Виждали ли сте такива, гледах ви на някакъв клип и много ми харесаха.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот kauda » 28 Апр 2017, 14:34

Lisica написа:Гледах много интересни кърпички,които залепват към храната, като опаковъчно фолио, само че съответно се перат и се ползват многократно. Виждали ли сте такива, гледах ви на някакъв клип и много ми харесаха.
може да си поръчаш от амазон такива, но в български сайт не мисля, че има. На мен ми са много странни, как точно работят, перат ли се какво се случва с тях.. дали са и толкова функционални.. :roll: Ако са като кърпичките за очила, като ги изпереш и вече за нищо не стават.. ако и тея са така е безсмислена инвестиция, а не може да нае се перат.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Pipilota » 28 Апр 2017, 23:05

Според мен се перат и след това отново ще са добри за използване, няма да оставаш с нагласата, че не стават. :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Май 2017, 11:38

Всичко в хладилника, на този принцип съм аз. :mrgreen: Не мисля кое къде трябва да се съхранява, особено пък през топлите месеци, дори ябълките и бананите си държа в хладилника. Уж някои неща не трябавл да бъдат там, само че няма кой да ме убеди, че по такъв начин не се съхраняват за по-дълго.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот S_Milenska » 01 Юни 2017, 15:57

Всяко нещо прибрано в хладилника се запазва по-дълго, така и с всяка аедна храна, аз си я прибирам в хладилник, само единствено консерви, буркани грах и подобни както и картофи не слагам в хладилника. Иначе всичко друго е там.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Pipilota » 04 Юли 2017, 15:18

И аз прибирам в хладилника. Сега хляба в наши дни ми мухлясва за часове та и него прибирам в хладилника. Задължително го слагам там, въпреки че не му е мястото вътре. Може би заради найлоновите опаковки, нямам идея, но ми се разваля бързо лятото.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот svetlozara » 16 Яну 2018, 13:12

Аз си прибирам всичко в хладилника и съм си доволна, всичко е прибрано и не ми се разваля, само плодовете държа на топло, но без бананите - тях също ги прибирам в хладилник.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kremiliya » 30 Апр 2018, 10:41

И аз предепочитам да пазя нещата в хладилника, особено пък лятото друга опция няма, всичко трябва да е сложено там, иначе се разваля за часове.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта