Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lollipop » 24 Фев 2015, 11:45

От както започнах новата си работа не ми остава време за пазаруване! И започнах съответно да пазарувам по-големи количества и по-рядко, работата е там обаче, че по този начин всичко се разваля много бързо. Определено не съхранявам правилно храната за по-дълго време! :roll: А като знам разни хора как организират храната си по подобен начин:

83cb696401dd0f90609ff136ac862ba0.jpg
83cb696401dd0f90609ff136ac862ba0.jpg (11.11 KiB) Прегледано 1289 пъти

то изобщо не се съмнявам, че именно те я съхраняват най-правилно и дълго време се радват на по-свежа храна. Работата е там обаче, че на мен не ми се получава или по-скоро може би не знам как. :roll: Чудя се, може би държа храната на твърде топло или пък на влажно, знам ли, но страшно бързо се разваля и не мога да я държа по-дълго време. :(
Надявам се да ми дадете идеи и начини за да съхраня правилно храната за по-дълго, защото така само изхвърлям хранителни продукти. Или картофите ми покълват бързо, или лука ми се разкашква, или нещо друго! Нуждая се от помощ, за да наредя храната така, че да не се разваля и наистина да имам за дълго време всичко необходимо, като го съхраня правилно! :roll:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Kaya » 24 Фев 2015, 11:51

Може би наистина не ги съхраняваш правилно. Аз например държа морковите в хладилник, за мен така най-дълго се запазват, марулята затварям в плътни торбички :mrgreen: картофите държа в щайги за да им е хладно и да имат от къде да дишат. Чувала съм, че трябва да им се слагат ябълки, за да не покълват и го правя, но не знам дали има ефект, понеже много обичаме картофи вкъщи и често свършват.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот S_Milenska » 24 Фев 2015, 12:52

Аз държа всичко, освен картофите в хладилника и мисля, че много добре се запазват качествата им, пробвай. :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lollipop » 27 Мар 2015, 11:38

S_Milenska написа:Аз държа всичко, освен картофите в хладилника и мисля, че много добре се запазват качествата им, пробвай. :)

То май и аз така правя, но хладилника ми е доста малък и хич не ми се получава добре, особено летните месеци като сложа 3-4 тиквички и той е пълен вече :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Slavena » 27 Мар 2015, 15:53

Аз ги прибирам в хладилника всичките неща, но пък и гледам по-често да купувам, примерно вземам по 1кг картофи готвя го и после пак.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Локумът » 27 Мар 2015, 16:03

На всяко нещо у нас има място - за картофите, на лука, на доматите, на краставиците, то не са разделения в хладилника, та рафтове, голяма философия и накрая половината неща, щото се зареждаме като за края на света отиват в коша:)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот dinkog » 27 Мар 2015, 17:14

Важно е разбира се къде и как се съхранява храната. Аз държа плодовете и зеленчуците на подобни рафтове като на снимката, а другите неща в хладилника. :)
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот miron » 27 Мар 2015, 17:36

Не знам обаче сега съм оставил едни ябълки наредени в една кошница и не са мръднали вече 3 седмици и понеже не обичам ябълки, чакам да видя какво ще се случи с тях. :mrgreen:
miron
 
Мнения: 668
Регистриран на: 22 Мар 2015, 11:01

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот kauda » 27 Мар 2015, 17:47

За плодовете и зеленчуците е много важно съда в който са да има процепи. Не правете грешката да ги оставяте в плика от магазина докато си починете, защото това означава, че много бързо ще се развалят, ако сте толкова уморени, поне скъсайте торбичката, за да може да влиза въздух, иначе рискувате покупката ви да се озове в коша.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Начини с които да съхраним правилно храната за по-дълго?

Мнениеот Lisica » 27 Мар 2015, 18:07

kauda написа:За плодовете и зеленчуците е много важно съда в който са да има процепи. Не правете грешката да ги оставяте в плика от магазина докато си починете, защото това означава, че много бързо ще се развалят, ако сте толкова уморени, поне скъсайте торбичката, за да може да влиза въздух, иначе рискувате покупката ви да се озове в коша.

Аз пък ги държа в торбичката! не знаех, че трябва да са на проветливо, вече ще ги отварям ;)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта