Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Разкрасителни процедури и хитрините на женската красота

Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Kremiliya » 24 Фев 2015, 14:28

Напоследък съм на тема маски за коса и лице. Изпробвах няколко най-напред на косата и останах възхитена най-вече от яйцето и това, колко омекоти косата ми. :) След това обаче се замислих дали не е по-добре се прави и маска за лице с яйце,

egg-yolk-face-mask.jpg
egg-yolk-face-mask.jpg (26.1 KiB) Прегледано 4601 пъти

мисля, че това е най-добрия вариант за подхване на кожата и най-добрата маска, която може да измислим. :) А и най-хубавото е, че е и лесно достъпна, не е като да трябва да търсиш незнайни еликсири и масла. :mrgreen: Обаче има нещо, което ме притеснява в маската за лице с яйце, а именно, че не съм много на ясно как може да се направи, дали се слага друго освен самото яйце, или пък дали се слага цялото яйце, може би трябва да е само белтъка да речем? :roll: Вие правили ли сте си маска за лице с яйце, знаете ли как да я правите или и за вас това е новост? :roll:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Krum » 24 Фев 2015, 15:05

Мисля си, че белтъка ще е по-скоро за мазна кожа, защото той е много по-изсушаващ, отколкото жълтъка, но не съм сигурен какъв ще е начина на правене на маските. Като цяло мажеш се и се миеш после :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Lili_pili » 24 Фев 2015, 16:14

Аз си правя от цяло яйце, защото смятам, че няма никакво значение, затова си я правя така. Разбивам едно яйце, слагам го на лицето си и след 40 минути го измивам :)
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Ваня Стойчева » 24 Фев 2015, 16:53

Никога не съм знаела какви маски да си правя по лицето, но яйцата наистина са много чудотворни в маските, затова ще взема да пробвам да си направя. Сигурно ако се сложи мед ще е още по-ефикасно за моята суха кожа.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Mon_ton » 24 Фев 2015, 18:12

Аз си правя маска само с жълтък, защото имам много суха кожа и ми действа страхотно. Мажа се с жълтък, стоя 15 минути и мия с топла вода ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот qwerryyy » 24 Фев 2015, 22:18

Хубаво е да се правят такива маски за лице, особено с яйце наистина стававт много добре. Аз редовно си правя и принципа е такъв - белтък за мазна кожа, жълтък за суха. Моята е суха, слагам жълтък, стоя 20-тина минути и се мия с топла вода и така през вечер :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Pipilota » 25 Фев 2015, 10:19

Не съм си правила такава маска, а май ще трябва да пробвам, защото по-лесно, отколкото да си търся какаово масло да речем. :mrgreen: А кожата на лицето ми е станала страшно суха тази зима :(
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот Lili_pili » 28 Май 2015, 15:22

Ваня Стойчева написа:Никога не съм знаела какви маски да си правя по лицето, но яйцата наистина са много чудотворни в маските, затова ще взема да пробвам да си направя. Сигурно ако се сложи мед ще е още по-ефикасно за моята суха кожа.

Пробвай знаеш ли колко много ще ти се промени лицето и визията!
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот qwerryyy » 01 Юни 2015, 16:48

Не ти ли е странно когато се намажеш?
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Най-добрата маска за лице е с яйце - знаете ли как да правите маските?

Мнениеот kauda » 05 Юни 2015, 14:56

qwerryyy написа:Не ти ли е странно когато се намажеш?

На мен ми опъват много по лицето маските с яйце, заради белтъка.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Следваща

Назад към Козметика и грим

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта