Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Malina » 27 Фев 2015, 13:00

mix_twix написа:Все пак има страшно много случаи в западна Европа за последната година, някъде четох, че били около 22 хиляди, така че дам, трябва да си ненормален, че да не се притесняваш.

Не вярвам, че може да има чак толкова много случаи на морбили, мисля, че сме уж цивилизован свят. :shock:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Anka » 27 Фев 2015, 13:44

За съжаление модата да не се ваксинираме е станала огромна и все повече случаи и епидемии от "забравени" болести ни очакват.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Kremiliya » 27 Фев 2015, 16:33

Аз си мисля, че няма да се случи да има епидемия и при нас излишна паника просто ;0
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Snejna » 27 Фев 2015, 17:03

Как да не се притесняваме, според мен е немарливо да не се притесняваме, все пак това е опасно заболяване, което не се характеризира само с някоя друга пъпка и неразположение !
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Rali_hr » 24 Яну 2016, 11:32

Snejna написа:Как да не се притесняваме, според мен е немарливо да не се притесняваме, все пак това е опасно заболяване, което не се характеризира само с някоя друга пъпка и неразположение !

Нали уж затова имаме ваксини, за да се повиши цялостния имунитет, надявам се, че няма да стигне болестта до нас. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот Anka » 18 Авг 2016, 11:57

Rali_hr написа:
Snejna написа:Как да не се притесняваме, според мен е немарливо да не се притесняваме, все пак това е опасно заболяване, което не се характеризира само с някоя друга пъпка и неразположение !

Нали уж затова имаме ваксини, за да се повиши цялостния имунитет, надявам се, че няма да стигне болестта до нас. :)
Мда, малко е вероятно тук да се заразим с някаква такава болест, все пак и нашите близки, заминали по чужбина са с имунитет. :)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Притеснявате ли се, че епидемия от морбили може да стигне и до България?

Мнениеот roksana » 18 Авг 2016, 12:16

Хората са много мобилни и пътуват навсякъде. Могат да домъкнат какви ли не зарази, но се осланяме на практиката, че има такава ваксина, а и който заминава за по-екзотични места, е длъжен да се ваксинира. Какви ли не епидемии се образуваха от Зика и не знам какво още, слава Богу тук няма. Дано така да продължава.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта