Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот klarissa » 14 Юни 2017, 14:30

Според мен изключването на някои навици подобрява живота, а не привличането и създаването на нови навици, независимо колко са полезни, еднообразието не е добро.
klarissa
 
Мнения: 133
Регистриран на: 17 Мар 2017, 15:57

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Snejna » 14 Юни 2017, 15:58

Спомням си моята баба и дядо имаха навика, след вечеря, независимо зима или лято излизаха поне по 1 час на разходка, обикаляха около квартала, говориха си и разкарваха храната. Казваха, че така спят по-добре. А аз когато се нахраня бързам да легна на дивана.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Pipilota » 15 Юни 2017, 10:44

Много правилен навик е разхождането след вечеря, за мен е немислимо. Хапна ли и тръгна ли да се разхождам веднага ми става много тежко, ако ще да съм изяла и 1 домат само... Как успяват хората да се наядат и да тръгнат за мен е немислимо просто.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Rali_hr » 15 Юни 2017, 12:00

И аз не мога, предпочитам да се наям и дас и полегна, затова ако имам някаква работа за вършене, все на гладен стомах я върша, че после ми е трудно да се отцепя. Става ми тежко. Не знам как хората ядат и илиззат,а или се събуждат и сядат на масата, както също е от добрите полезни навици.
но да включа нещо, което правя аз - пия много вода, поне по 2 литра на дне. Имам голяма чаша , която събира 500мл. пълня я по 4 пъти на ден! Броя си ги. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2017, 13:52

Малък навик му се вика и да не преяждаме и да се научим храненето да ни бъде конкретна цел и занимание, а не между другото. Ако храненето ни бъде самоцел - да сме се нахранили добре и качествено, без да блеем в телевизора да речем, може и да се научим да се храним по-добре и по-качествено, да не преяждаме, и автоматичекси проблема с напълняването е на половина решен.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Malina » 15 Юни 2017, 14:35

Раздхоката след хранене е наистина много полезна. Между другото ми прави впечатление, бабите пред блока вечер излезнат поседят и отидат се разходят из квартала. Младите седим , пък отидем да си полегнем. Ние не сме научени да се движим.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Локумът » 19 Юни 2017, 11:38

За начало пиенето ако се намали бива. ;) за други добри навици точно сега не се сещам, то само това ми е лош навик на мен! Добре,де .. сериозно добри навици са закуските, разходките, пиенето на вода, яденето на зелена храна, говоренето наистина с хората, около нас,с лушането на техните думи, слушането на нашите мисли, следването на сърцето ни.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот kauda » 01 Авг 2017, 09:46

Опитвам се да си изградя навик като гимнастика сутрин, обикновено спортувам вечер, но сутрин се нуждая повече от спорт, отколкото вечер. но пък ми е много трудно да ставам по-рано, защото си лягам късно и сутрин се чувствам пребита.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 14:51

Здравословните навици ги знае всеи, но не е само това, трябва да ни стане навик да избягваме негативната енергия, да не си слагаме негативните неща присърце и подобни неща, които ни затормозяват най-често.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Какви са малките навици, към които е добре да се придържаме, за да можем да променим живота си към по-добро?!

Мнениеот mix_twix » 04 Авг 2017, 10:02

Аз мога да ви дам нещо много просто, което няма да ви кара да стоите на диета, или да ставате рано сутрин, за да бягате. Просто е - вземете и се усмихвайте повече, слушайте малко повече музика и се зареждайте с положителна енергия.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта