Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот donni » 25 Фев 2015, 17:30

Отново се изумих от амбицията на Бил Гейтс за справянето му с глада в Африка. Не зная дали може да се сметне като ново средство за печелене на средства, въпреки немалкия капитал, с който разполага той и фондацията му, но някак дори ми е прекалено пошло, някак гнусно, ако някой си мисли такова нещо, а да не говорим, ако го и прави! :oops:

Само не съм убедена, че това е най-добрият вариант за справяне с глада в Африка, по който той ще работи, тъй като е заложил на ГМО семена, които да бъдат в пъти по-продуктивни. :roll: За щастие, това не е единственото, с което иска да се захване, т.е. той не просто временно би искал да премахне глада в Африка, :idea:
BILL-GATES-AFRICA.jpg
BILL-GATES-AFRICA.jpg (39.63 KiB) Прегледано 803 пъти
а и да даде на децата в Африка, които изостават в развитието си заради системния глад, на който са подложени, един по-различен живот! :idea:

Смятате ли амбицията му за твърде голяма и вярвате ли, че наистина Бил Гейтс би могъл да се справи с глада в Африка по един по-ефективен начин, раздвижвайки цялостно системата?
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот franky » 25 Фев 2015, 17:32

Няма да остави да умре Африка от глад, а от по-мъчителна смърт, така ли, щом ще ги храни с ГМО, друго не може да се очаква, а и на децата с такава храна не мисля, че ще може да им се подобри развитието!
franky
 
Мнения: 395
Регистриран на: 14 Фев 2014, 13:04

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот mangusta » 25 Фев 2015, 17:34

Никога не ми е бил симпатичен Бил Гейтс, да не кажа, че ми е антипатичен, но има нещо не както трябва, нещо лицемерно има в него, това ме дразни много и съответно смущава, спрямо плановете му за захранване на Африка!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот mimeto90 » 25 Фев 2015, 17:36

Колкото и пари да имаш, каквато и да е фондацията ти, за да нахраниш цял континент е необходимо повече, си мисля аз :roll: Възможно е подобрение в различни райони, но чак нещо радикално - съмнявам се!
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот Pipilota » 26 Фев 2015, 10:35

Не знам дали би могъл да се справи, но като цяло идеята му е много добра, а и май никой не се сеща да вземе наистина присърце проблема и наистина да действа по въпроса, затова се надявам, че поне този път някой ще успее да им даде малко лъч светлина на африканците. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот ManiJani » 11 Май 2015, 14:49

Не мисля, че някой би позволил Бил Гейтс да се справи с глада, за твърде много неща държат в ръцете си Африка, за да се позволи развитието й!
ManiJani
 
Мнения: 152
Регистриран на: 20 Мар 2015, 12:40

Re: Вярвате ли, че Бил Гейтс ще може да се справи с глада в Африка?

Мнениеот lyuta_chushka95 » 03 Сеп 2019, 16:51

Според мен не е по силите на един човек, пък било той и Бил Гейтс и на една фондация да се справят с проблема на цял континент. Нужни са усилията на много повече хора, на цели държави... Но такова желание май липсва. А в Европа и САЩ ежедневно се изхвърлят стотици или дори милиони тонове храна... :sad:
Аватар
lyuta_chushka95
 
Мнения: 383
Регистриран на: 21 Авг 2019, 10:55


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта