Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот Kremiliya » 15 Сеп 2015, 15:21

Сега като съм на диета ям протеини всеки денм, не вярвам, че са ми навредили , даже напротив, чувствам се много по-добре
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Сеп 2015, 18:40

Kremiliya написа:Сега като съм на диета ям протеини всеки денм, не вярвам, че са ми навредили , даже напротив, чувствам се много по-добре

Не мислиш ли, че затормозяваш така черния си дроб и бъбреците, знам че такива диети са много тежки за организма, затова е добре да се хапва разнообразно и от всичко. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот MerryPop » 16 Сеп 2015, 10:48

rabotnata pchela написа:
Kremiliya написа:Сега като съм на диета ям протеини всеки денм, не вярвам, че са ми навредили , даже напротив, чувствам се много по-добре

Не мислиш ли, че затормозяваш така черния си дроб и бъбреците, знам че такива диети са много тежки за организма, затова е добре да се хапва разнообразно и от всичко. :)

На същото мнение съм като Пчелата, необходимо е само да ограничиш вредните храни, както и количеството храна, за да постигнеш добри резултати, ако става въпрос за диети, иначе разнообразното хранене си е в основата на доброто здраве, не може да се отрече!
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот Filipa » 16 Сеп 2015, 11:41

Протеините са част от балансираната диета. Наскоро четох проучвния за веганите и след направени изследвания, доста от тях не си набавят необходимото количество полезни протеини, защото консумират основно сурови плодове и зеленчуци. Някои не ядат дори ядки...
Filipa
 
Мнения: 127
Регистриран на: 08 Апр 2015, 11:17

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот niya_mazova » 16 Сеп 2015, 12:00

Filipa написа:Протеините са част от балансираната диета. Наскоро четох проучвния за веганите и след направени изследвания, доста от тях не си набавят необходимото количество полезни протеини, защото консумират основно сурови плодове и зеленчуци. Някои не ядат дори ядки...

Ха ха хааааа... а такаа, ами виж поради различни причини, хората най-често стават вегани или вегитарианци, преди да са разбрали нуждите на своето тяло, съответно няма как да набавят всичко, което им е необходимо, затова и страдат след това. А за тези, които говориш, че ядат само сурови плодове и зеленчуци, те са си отделна категория - суровояди и някак не мога да схвана логиката им, така че нито мога да ги коря, нито да ги извиня по какъвто и да е било начин, но съм напълно съгласна, че режимът на хранене, независимо убежденията ти, то той трябва да е добре съобразен с нуждите на тялото, за да функционира правилно.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот rabotnata pchela » 16 Сеп 2015, 12:55

Filipa написа:Протеините са част от балансираната диета. Наскоро четох проучвния за веганите и след направени изследвания, доста от тях не си набавят необходимото количество полезни протеини, защото консумират основно сурови плодове и зеленчуци. Някои не ядат дори ядки...

Ехе чак толкова да не ядат и ядки ми се вижда наистина крайно недостатъчно! :shock:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот BeenieGal » 02 Мар 2017, 16:48

Аз не наблягам много на тях, но не е нарочно. Не ям много месо, млечни и ядки.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот Pipilota » 06 Мар 2017, 13:09

Всеки ден разбира се ям протеини, без тях тялото не може - месо, ядки, риба, яйца, поне едно от тези неща присъства в менюто ми ежедневно! Но не на всяко хранене, това е много важно да се каже.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот S_Milenska » 09 Фев 2018, 13:48

Аз всеки ден ям месо, риба или яйца, изобщо не се притеснявам дали съм яла повече от това.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Всеки ден ли ядете протеини и внимавате ли колко изяждате?

Мнениеот Kaya » 20 Фев 2018, 11:07

Аз ям всеки ден протеини , не мисля колко съм изяла, толкова, отколкото се нуждае тялото ми. Днес например, съм изяла две яйца и малко сметана, за обяд ще ям салта с една малка консерва риба тон. :) за вечеря ще видим! :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

ПредишнаСледваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта