Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:14

Аз също съм от по-консервативните и бих избегнала тази практика, не виждам никаква логика до скоро да сме внимавали със захранване и алергени, а изведнъж да се мъчим да ги предлагаме от рано по един или друг начин. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Rali_hr » 05 Мар 2015, 14:21

Може и да има някаква логика... така организма се приспособява от самото начало и изгражда правилно клетките си да не реагират, но все пак ми се вижда твърде рисковано, може с времето да се промени мнението ми, но засега не бих се съгласила.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Lollipop » 06 Мар 2015, 11:25

На мен ми се вижда супер странно да им даваме подобни храни, до скоро тази практика много се отрича, но не бих се учудила, ако скоро започне да се прилага тази практика, много новости има при захранването на децата ;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2015, 13:22

Lollipop написа:На мен ми се вижда супер странно да им даваме подобни храни, до скоро тази практика много се отрича, но не бих се учудила, ако скоро започне да се прилага тази практика, много новости има при захранването на децата ;)

Така е постоянно има промени в начините на захранване, на храненето, кое е правилно и кое не, така че може и да се промени твърдението, да се избягват алергени до първата година, че и по-нататък за някои.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Krum » 15 Апр 2015, 10:39

Големи експерименти се правят напоследък с децата, пък всички твърдят, че било за добро това ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Ваня Стойчева » 15 Май 2015, 11:18

Slavena написа:Ми защо да не, трябва да се учат да ядат всичко, аз винаги съм давала от всичко на детето ми без да мисля на колко и разни такива няма алергии към нищо.

Това е късмет, а може и все още да не знаеш какви алергии си отключила по такъв начин, твърде рисковано е, не бих го направила.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Mon_ton » 15 Май 2015, 12:20

Значи няма какво да му мисля повече, смятам, че съм права, не трябва да се дават подобни неща от рано, трябва много да се внимава с избора, който правим. :!: :!: :!:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот belleville » 30 Сеп 2016, 16:55

И аз мисля, че не е препоръчително, по-добре да не дърпаме дявола за опашката.
belleville
 
Мнения: 253
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 14:39

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот Mon_ton » 07 Окт 2016, 11:40

Разбира се, не става въпрос да давам фъстъчено масло на детето си,но сега е на 1 година и 3 месеца и вече й давам активно мед, кисело мляко и подобни неща, и досега не е имала алергии.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Да даваме ли алергени на децата, за да избегнем алергиите в бъдеще?

Мнениеот mamina » 12 Окт 2016, 16:15

Границата е едната годинка, след нея повече неща могат да се позволяват. Доста мои познати се оплакват, че децата им страдат от някакви алергии и имат реакция спрямо храна. А не са ги хранили с рискови храни, така да се изразя. Не знам защо са по предразположени повече днешно време.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта