Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот S_Milenska » 22 Фев 2016, 17:22

Monika_Spasova написа:
m0n4eto написа:Драстична нова прическа, само по собтсвена воля и желание. Никога заради нечие мнение или внимание.

Монче, къде се губиш? :heartbeating:

А за прическата, сега има кампании за даряване на косата! :) С няколко приятелки се организирахме и сега всички сме късокосмести! Да ви кажа, когато го правиш така сякаш е по-лесно да се разделиш с косата си! :)

И на мен ми харесва това, но не мога да се реша а и косата ми май е твърде изтощена и къса, но има хора с адски дълги коси, които биха стигнали поне за 2 перуки, защо не го правят, не знам.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот fairy » 23 Фев 2016, 11:02

S_Milenska написа:
Monika_Spasova написа:
m0n4eto написа:Драстична нова прическа, само по собтсвена воля и желание. Никога заради нечие мнение или внимание.

Монче, къде се губиш? :heartbeating:

А за прическата, сега има кампании за даряване на косата! :) С няколко приятелки се организирахме и сега всички сме късокосмести! Да ви кажа, когато го правиш така сякаш е по-лесно да се разделиш с косата си! :)

И на мен ми харесва това, но не мога да се реша а и косата ми май е твърде изтощена и къса, но има хора с адски дълги коси, които биха стигнали поне за 2 перуки, защо не го правят, не знам.


Не всеки ще се съгласи да се раздели с коса, отглеждана дълги години :grin: . Егоисти! :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот m0n4eto » 23 Фев 2016, 15:15

Monika_Spasova написа:
m0n4eto написа:Драстична нова прическа, само по собтсвена воля и желание. Никога заради нечие мнение или внимание.

Монче, къде се губиш? :heartbeating:

А за прическата, сега има кампании за даряване на косата! :) С няколко приятелки се организирахме и сега всички сме късокосмести! Да ви кажа, когато го правиш така сякаш е по-лесно да се разделиш с косата си! :)


ей ме :drinkingcheers: :grin:

благородна мотивация сте намерили, браво. дано улеснят нещата за хората, които имат нужда от перуките, понеже съм чувала, че после не им ги дават безплатно, а само с отстъпка и пак не им били никак евтини.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Jully » 23 Фев 2016, 16:21

m0n4eto написа:
Monika_Spasova написа:
m0n4eto написа:Драстична нова прическа, само по собтсвена воля и желание. Никога заради нечие мнение или внимание.

Монче, къде се губиш? :heartbeating:

А за прическата, сега има кампании за даряване на косата! :) С няколко приятелки се организирахме и сега всички сме късокосмести! Да ви кажа, когато го правиш така сякаш е по-лесно да се разделиш с косата си! :)


ей ме :drinkingcheers: :grin:

благородна мотивация сте намерили, браво. дано улеснят нещата за хората, които имат нужда от перуките, понеже съм чувала, че после не им ги дават безплатно, а само с отстъпка и пак не им били никак евтини.

Интересувала съм се покрай една кампания как стоят нещата с перуките. Имаше един известен софийски салон, който сякаш първи започна това дело и от там събрах повече информация, сега името ми убягва. Но в крайна сметка правенето на една перука отнема изключително много време и е адски трудоемко, до колкото знам се прави косъм по косъм. Няма начин въпреки доброто дело, хората които правят това да го правят за без пари, защото им отнема седмица работа по една перука, съгласи се, че ако не работят друго, а то няма как защото това отнема целия им ден, те не могат финансово да си позволят да живеят, затова се налага да им се плати труда. Но факта, че се подарява косата също не е малък, защото изкупуването на косата също оскъпява и то не малко.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Leonora » 25 Фев 2016, 15:59

Jully написа:Интересувала съм се покрай една кампания как стоят нещата с перуките. Имаше един известен софийски салон, който сякаш първи започна това дело и от там събрах повече информация, сега името ми убягва. Но в крайна сметка правенето на една перука отнема изключително много време и е адски трудоемко, до колкото знам се прави косъм по косъм. Няма начин въпреки доброто дело, хората които правят това да го правят за без пари, защото им отнема седмица работа по една перука, съгласи се, че ако не работят друго, а то няма как защото това отнема целия им ден, те не могат финансово да си позволят да живеят, затова се налага да им се плати труда. Но факта, че се подарява косата също не е малък, защото изкупуването на косата също оскъпява и то не малко.


Така е, трудоемко е, но в крайна сметка пак не се улеснява много за хората, които се нуждаят.
Според мен, по-скоро трябва да се прокарва друг начин на мислене. Даващ увереност на хората, които са в ситуация на нужда от перука, че тя не е толкова необходима от гледна точка на обществото. Не съм носила никога, но предполагам, че не е много удобно за носене. И ако всичко произтича от това "как гледат на мен другите", при положение, че важното е съсредоточаване върху здравето, лечението, пък останалото ще се оправи...
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот irka » 29 Фев 2016, 12:55

Който не е допирал до нуждата от носене на перука, не знае какъв проблем е това. Все пак косата е едно от първите неща, които се забелязват. Четох скоро за 10-годишно едно момче, което 2 години търпяло тормоза на съучениците си, защото си пуснало дълга коса, за да може да я дари за направата на перука за болни деца. Браво на детето ще кажа, на тези години да е с такова мислене. :clappingorange:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот tinkerbell » 29 Фев 2016, 13:02

Наистина браво на детето, толкова малко, а толкова целенасочено. И аз го четох това за момченцето, едно русичко :). Родителите му с право бяха много горди, защото само си било решило и само си било следвало целта докрай.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Tinki » 29 Фев 2016, 14:17

Значи детето е променил 2 пъти драстично прическата си, не заради суета.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Pipilota » 29 Фев 2016, 15:31

Leonora написа:
Така е, трудоемко е, но в крайна сметка пак не се улеснява много за хората, които се нуждаят.
Според мен, по-скоро трябва да се прокарва друг начин на мислене. Даващ увереност на хората, които са в ситуация на нужда от перука, че тя не е толкова необходима от гледна точка на обществото. Не съм носила никога, но предполагам, че не е много удобно за носене. И ако всичко произтича от това "как гледат на мен другите", при положение, че важното е съсредоточаване върху здравето, лечението, пък останалото ще се оправи...

Права си Leonora, но косат наистина се вижда още в началото. Отгоре на всичкото, има доста жени минали през лечение и докато дойде времето да се спрат медикаментите, докато се оправи и стабилизира имунната система това отнема години, а през този период е много важно да се подпомогне и самочувствието им като жени и като личности. Все пак когато видиш жена почти без коса това веднага прави впечатление, затова определено има нужда. А и то не е само до онкозаболяванията, макар че не знам дали са само за тях тези дарени коси, или могат да се вземат и при друга нужда. Имах една съученичка, не знам каква беше причината дълги години нямаше коса, бяхме още в основното училище, сега не знам какво се случва с нея към днешна дата, но тогава носеше перука момичето, не си представям, нито аз, нито тя предполагам, да ходи без.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Leonora » 29 Фев 2016, 17:25

Съгласна съм, че е много важно за самочувствието и съм съгласна, че трябва да се направи всичко за да се осигури за когото е нужно. Но имах предвид, че някакси обществото създава усещането, че трябва на всяка цена да се прикрие това състояние.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта