Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот silver933 » 29 Фев 2016, 17:36

Leonora написа:Съгласна съм, че е много важно за самочувствието и съм съгласна, че трябва да се направи всичко за да се осигури за когото е нужно. Но имах предвид, че някакси обществото създава усещането, че трябва на всяка цена да се прикрие това състояние.

Имаш право, но и от друга страна това кара хората постоянно да бъдат сочени с пръст едва ли не и да се цъка с език срещу тях. :-|
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Rali_hr » 29 Фев 2016, 17:46

Със сигурност има някакво обществено влияние. Но смятам, че по-скоро това се прави от самите хора за тях самите, за собствено спокойствие и самочувствие. Не знам дали е под влиянието на околните и техните погледи, не се бях замисляла за това. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот iwoni » 01 Мар 2016, 13:03

Когато човек знае, че нещо не му е наред, той всячески се стреми да го прикрие. Това си е някаква защитна реакция. На никой не му харесва да бъде сочен с пръст, независимо от причината. Ако перуката е направена качествено, даже може да не се разбере, че носиш такава и това поне малко отнема от напрежението у човека.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот m0n4eto » 01 Мар 2016, 13:15

не е ли тъжно, ако освен битката с болестта, хората трябват да се борят и с обществените предразсъдъци сочещи с пръст
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот zagrijena » 02 Мар 2016, 14:32

m0n4eto написа:не е ли тъжно, ако освен битката с болестта, хората трябват да се борят и с обществените предразсъдъци сочещи с пръст


Предразсъдъците са страшно нещо, така е. Но не могат да се изкоренят, такива сме хората. Не всеки може да прояви рзбиране, такт и съпричастие. Бързаме да си правим изводи, без да знаем за какво става въпрос.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Локумът » 02 Мар 2016, 17:11

Що говорите за изводите само, може да е и до друго - а именно самочувствието на хората, това не са предрасъдъци, най-малкото привлича внимание, не всеки иска да му се обсъждат проблемите, или дори да бъде гледан. За това перуките си идват точно на място.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот pravilno » 07 Мар 2016, 12:13

Има и жени, които нямат проблеми с косата си, но обичат да се променят, всеки ден да са различни и затова ползват перуки. Не трябва да ги заклеймяваме перуките само като средство за криене на нещо.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Tinki » 09 Мар 2016, 13:51

pravilno написа:Има и жени, които нямат проблеми с косата си, но обичат да се променят, всеки ден да са различни и затова ползват перуки. Не трябва да ги заклеймяваме перуките само като средство за криене на нещо.


Няма нищо лошо да се ползват такива неща само и единствено от суета. Аз също бих пробвала ей така, дори за да видя дали би ми отивала дадена прическа или цвят, преди да предприема някаква голяма промяна и после да съжалявам. Както и всякакви други такива временни неща, за разнообразие.
Tinki
 
Мнения: 602
Регистриран на: 15 Яну 2015, 11:39

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот Krum » 09 Мар 2016, 13:58

Все пак не забравяйте, че това е само коса, не е като да си режете ръцете.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как се решавате да промените драстично прическата си, помогнете и на мен!

Мнениеот m0n4eto » 09 Мар 2016, 18:59

както виждаме, за една жена косата е доста важно нещо и не расте достатъчно бързо, че да си позволяваме непремислени промени.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта