Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот Kaya » 27 Фев 2015, 17:54

Много ме зариби с този зехтинов сапун, бих си купила, само да намеря. Както ми е суха кожата смятам, че супер много ще помогне! :) Задължително ще си взема и ще ти кажа как ми се е отразил, но мисля, че грешка правиш, за дето се чудиш. Така или иначе следите, за които ти говориш се оставят не само от сухите сапуни, а и от течните, и отгоре на всичкото разликата между такъв натурален сапун и обикновените сапуни е огромна, няма как да ги сравняваш просто :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот Lollipop » 27 Фев 2015, 18:08

И аз си мисля, че ще е просто като обикновения сапун и хич няма да е добра идея ползването му, тцък, както се казва. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:17

Супер впечатлена съм от този сапун, взех си и сега го ползвам, много ми харесва, няма я онази сапунена диря, за която говориш :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот Malina » 04 Мар 2015, 18:20

Сигурно ще е доста хубав, все пак зехтина знаем, че е едва ли не чудотворен :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот galya.vasileva » 20 Апр 2016, 19:54

Жалко, че не съм видяла темата по-рано. Аз също имам чувствителна кожа и започнах да ползвам такива сапуни ама понеже ми писна да плащам за доставка се научих да ги правя. Това дето прилича на каксче всъщност е сапун. Процеса е много лесен и прост, а излиза и доста добре за бюджета. 50 сапуна от около 100 грама излизат 30лв. + около 2 часа занимавка и малко чакане да узрее после, но поне знам какво има вътре, а мога и да си променям рецептата, ако ми е кеф да е с кафе, зехтин, чай от каквото и да е или каквато и да е подправка или етерично масло просто си ги добавям и знам, че наистина ги има в сапуна. :grin: :cheerleaderkid: :grin:
13015405_1394103697282852_8372590842127357773_n.jpg
13015405_1394103697282852_8372590842127357773_n.jpg (77.63 KiB) Прегледано 474 пъти
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот Pipilota » 20 Апр 2016, 20:45

Ей, Галка, да не въртиш търговия със сапунчетата? :) как ги правиш?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот galya.vasileva » 23 Апр 2016, 17:04

Принципно продавам, но с удоволствие бих ви споделила рецептата понеже не въртя точно търговия и не печеля от това. Правя ги за себе си предимно, вече ако някой друг иска ги продавам на почти символични цени, колкото да си избия инвестицията за маслата.
Рецепта:
1800 гр. зехтин
1800 гр. палмово масло
1188 гр. вода
496 гр. сода каустик
/ натриев хидроксид
подправки, оцветители или етерични масла по желание
Начин на приготвяне:
Всички продукти са в точни грамове и трябва точно да се измерят! След това се разтапя в микровълновата палмовото масло и се добавя към зехтина, цялата смес трябва да остане топла, но не вряла. В един съд, който не е от тънка пластмаса, стъкло или алуминий се налива точния грамаж на водата и КЪМ ВОДАТА СЕ ПРИБАВЯ СОДАТА (ако направите обратното - тоест сипете водата в содата ще гръмне и може да доведе до тежки химически изгаряния) Внимавайте много течността завира, в никакъв случай не работете без предпазно облекло, не пипайте с рака, не работете без ръкавици или очила. Разбърквайте с лъжица от материал устойчив на топлина, но в никакъв случай алуминий. Когато течността се избистри я наливате в маслата и разбърквате с пасатор докато стане като пудинг. На този етап добавяте аромати, подправки или оцветители. Можете да ги сложите в цялата смес или само в част от сместа. След това разливате във формите. След около 15 - 20 часа изваждате от формите и нарязвате на калъпи. Оставяте калъпите на сухо, сенчесто и не влажно място за 4 до 10 седмици. Изберете си един от калъпите и го претеглете, когато теглото му спре да намалява сапуна е готов за употреба и ще е много по-твърд и много по-бавно ще свърша от купешкия. Имайте предвид, че не прави почти никаква пяна. Някои казват че за да се пени на всеки килограм масло трябва да се добавят по 4 с. л. захар, но това още не съм го пробвала :) Съдовете, както содата и пасатора трябва да се държат далеч и да не се използват за друго освен за сапун.
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот iwoni » 25 Апр 2016, 13:54

А ще се получили, ако взема стари парчета изистанал сапун, настържа го и прибавя зехтин и някои други екстри?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот galya.vasileva » 25 Апр 2016, 16:48

iwoni написа:А ще се получили, ако взема стари парчета изистанал сапун, настържа го и прибавя зехтин и някои други екстри?

при мен в този вариант се поучи лигава маса, която не отмива, възможно е да съм прекалила с маслото. На 100 гр. сапун налях 2 лъжици зехтин. :smile:
Аватар
galya.vasileva
 
Мнения: 12
Регистриран на: 20 Апр 2016, 19:23

Re: Купували ли сте сапун от зехтин, как се отрази на кожата ви?

Мнениеот penelopa » 27 Апр 2016, 12:24

galya.vasileva написа:Принципно продавам, но с удоволствие бих ви споделила рецептата понеже не въртя точно търговия и не печеля от това. Правя ги за себе си предимно, вече ако някой друг иска ги продавам на почти символични цени, колкото да си избия инвестицията за маслата.
Рецепта:
1800 гр. зехтин
1800 гр. палмово масло
1188 гр. вода
496 гр. сода каустик
/ натриев хидроксид
подправки, оцветители или етерични масла по желание
Начин на приготвяне:
Всички продукти са в точни грамове и трябва точно да се измерят! След това се разтапя в микровълновата палмовото масло и се добавя към зехтина, цялата смес трябва да остане топла, но не вряла. В един съд, който не е от тънка пластмаса, стъкло или алуминий се налива точния грамаж на водата и КЪМ ВОДАТА СЕ ПРИБАВЯ СОДАТА (ако направите обратното - тоест сипете водата в содата ще гръмне и може да доведе до тежки химически изгаряния) Внимавайте много течността завира, в никакъв случай не работете без предпазно облекло, не пипайте с рака, не работете без ръкавици или очила. Разбърквайте с лъжица от материал устойчив на топлина, но в никакъв случай алуминий. Когато течността се избистри я наливате в маслата и разбърквате с пасатор докато стане като пудинг. На този етап добавяте аромати, подправки или оцветители. Можете да ги сложите в цялата смес или само в част от сместа. След това разливате във формите. След около 15 - 20 часа изваждате от формите и нарязвате на калъпи. Оставяте калъпите на сухо, сенчесто и не влажно място за 4 до 10 седмици. Изберете си един от калъпите и го претеглете, когато теглото му спре да намалява сапуна е готов за употреба и ще е много по-твърд и много по-бавно ще свърша от купешкия. Имайте предвид, че не прави почти никаква пяна. Някои казват че за да се пени на всеки килограм масло трябва да се добавят по 4 с. л. захар, но това още не съм го пробвала :) Съдовете, както содата и пасатора трябва да се държат далеч и да не се използват за друго освен за сапун.

Ти си направо цял алхимик! :lol: На мен не ми идва отръки такова нещо, като нищо ще направя някоя поразия заради няколко сапунчета :grin: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта