Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот qwerryyy » 31 Мар 2015, 14:04

Според мен е възможно, не само към определена храна като продукт и марка, а по-скоро към съставките ѝ , имам чувството, че всякакви салами и вафли карат мозъка ни да се пристрастява към тях и да ги търсим ежедневно и да не можем да им устоим, ако ги видим в хладилника!
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Gold » 31 Мар 2015, 15:12

Всичко е до психическа нагласа. Имала съм периоди, в които като хвана определена храна (примерно таратор) и мога да ям по 5 пъти на ден само това. И така една седмица и после не се сещам за таратор.
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Lisica » 31 Мар 2015, 15:19

Gold написа:Всичко е до психическа нагласа. Имала съм периоди, в които като хвана определена храна (примерно таратор) и мога да ям по 5 пъти на ден само това. И така една седмица и после не се сещам за таратор.

О, това няма нищо общо с пристрастяване, а с моментното влечение. Аз сега съм на тема краставици с маруля и мога да кажа, и само това ям :)
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Gold » 05 Май 2015, 12:04

Да си споделя, че тараторът пак ми влезе под кожата с пълна сила :roll:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Andrey » 05 Май 2015, 12:06

Gold написа:Да си споделя, че тараторът пак ми влезе под кожата с пълна сила :roll:

То това да ти е пристрастяването бива, ами като се пристрастиш към салам и майонеза става лошо! :(
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Gold » 05 Май 2015, 12:26

Andrey написа:
Gold написа:Да си споделя, че тараторът пак ми влезе под кожата с пълна сила :roll:

То това да ти е пристрастяването бива, ами като се пристрастиш към салам и майонеза става лошо! :(

Не мисля, че има такъв шанс ;)
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Andrey » 08 Май 2015, 12:51

Gold написа:
Andrey написа:
Gold написа:Да си споделя, че тараторът пак ми влезе под кожата с пълна сила :roll:

То това да ти е пристрастяването бива, ами като се пристрастиш към салам и майонеза става лошо! :(

Не мисля, че има такъв шанс ;)

за теб ще сме спокойни тогава, остава да мислим по-простосмъртните души :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Lisica » 08 Май 2015, 16:27

Смятам го за пълно възможно, тези чипсове и подобни мисля, че са направени точно с тази цел - хората се пристрастяват и искат все повече и повече да ядат такава храна.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот Gold » 14 Май 2015, 10:42

Lisica написа:Смятам го за пълно възможно, тези чипсове и подобни мисля, че са направени точно с тази цел - хората се пристрастяват и искат все повече и повече да ядат такава храна.

Чувала съм теория, че Маги (което е на Нестле) в САЩ са доказали, че съдържат такива съставки, както и че обективно са отвратителни на вкус, но имат нещо, което едва ли не манипулира мозъка да си мисли, че са вкусни :roll:
Gold
 
Мнения: 625
Регистриран на: 23 Мар 2015, 13:13

Re: Може ли да се пристрастим към храната - поредния мит?

Мнениеот LEILA » 14 Май 2015, 13:16

Скоро гледах едно предаване по НатДжио, нещо като История на храната, та там даваха как изследват хрупкавостта на чипса, например, понеже когато бил еди си колко хрупкав, мозъка го възприемал по-различно, затова и като започнеш да ядеш чипс, просто няма спирка, по тази логика със сигурност се произвеждат много такива храни, на базата на нашите слабости, за които дори и не подозираме!
LEILA
 
Мнения: 160
Регистриран на: 10 Май 2014, 10:54

ПредишнаСледваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта