Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот maminka » 27 Фев 2015, 17:59

Преди три месеца записах дъщеря си на художествена гимнастика. :idea: Много се радвам, че ходи с удоволствие и наистина й харесва това, което прави. :) :) :) Оказа се и по-пластична, отколкото съм смятала! :!: Притесняваме единствено това, че е възможно ако продължат в такова темпо да си направи някои травми, от които да страда след това доста дълго!

Понеже като млада и аз съм танцувала, а и почетох доста в интернет, та съветвам я да разгрява хубаво тялото си преди да започнат тренировката, но не зная до колко ме слуша. :| Когато питам учителката, тя ми отговаря, че не може да наблюдава всички децата, който са от следващата група, докато работи с по-малките. :roll:
Rhythmic+Gymnastics.jpg
Rhythmic+Gymnastics.jpg (14.9 KiB) Прегледано 1458 пъти
От трета страна четох, че е добре, за да се предотвратят травми да не се оставя дехидратирано тялото, а пиенето на вода е забранено по време на тренировка :!: Следователно е доста трудно да не се дехидратира тялото, щом няма кога в рамките на 2 часа и половина да пие вода! :shock: :shock:

Моля ви да ми помогнете да науча дъщеря си да се предпазва от травми по време на тренировки, :?: тъй като по думите на преподавателката, в нея има потенциал и в възможно с повече труд да се издигне в художествената гимнастика!
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот Kaya » 27 Фев 2015, 18:07

Това не трябва ли да е работа на треньорите, ти ако нямаш спортна култура как ще я научиш тя как да се пази правилно, по време на упражненията? :shock:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот Pipilota » 27 Фев 2015, 18:18

Не мисля, че има как да я предпазиш, как може пък да е забранено пиенето на вода през тренировката, да ти обясняят какви са доводите за това? А що се отнася до предпазването от травмите наистина разгряването е най-важното, не мисля, че има защо да се притесняваш излишно, но нека не пропуска никога правилното разгряване.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот qwerryyy » 27 Фев 2015, 21:34

Страхотно е, че си записала детето си на спорт, а гимнастиката е невероятна за момиченца! Аз никога не съм тренирала, но винаги съм се възхищавала, може би наистина трябва да си настоятелна да се разгрява правилно, да не претупва тази част, да внимава за всяка болка и ако не се чувства сигурна, да бъде внимателна. Успех с тренировките :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот niya_mazova » 03 Мар 2015, 14:35

Pipilota написа:Не мисля, че има как да я предпазиш, как може пък да е забранено пиенето на вода през тренировката, да ти обясняят какви са доводите за това? А що се отнася до предпазването от травмите наистина разгряването е най-важното, не мисля, че има защо да се притесняваш излишно, но нека не пропуска никога правилното разгряване.

Чувала съм слухове, не зная до колко е вярно, че по време на тренировка, ако се пие вода се натоварва повече сърцето, затова не е хубаво, от друга страна ако децата се налочат нали знаете като започнат да скачат какво ще се случи в стомасите им :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот веселказасмяна » 03 Мар 2015, 14:38

Според мен трябва да се учат децата да се вслушват в телата си, вярно, че е трудно, тъй като докато са малки и нищо никога не ги боли, едва ли ще те разбере и все пак е добре да напомняш винаги за това!
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот maminka » 03 Мар 2015, 14:43

Много ви благодаря, дами, за съветите, стараем си, напомняме си, в краен случай не съм с болни амбиции и не искам да повреждам детето си, ще видим докога ще е така и евентуално може да се преквалифицираме в нещо не толкова опасно! :D
maminka
 
Мнения: 383
Регистриран на: 17 Фев 2014, 15:14

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот Andrey » 03 Мар 2015, 16:22

niya_mazova написа:
Pipilota написа:Не мисля, че има как да я предпазиш, как може пък да е забранено пиенето на вода през тренировката, да ти обясняят какви са доводите за това? А що се отнася до предпазването от травмите наистина разгряването е най-важното, не мисля, че има защо да се притесняваш излишно, но нека не пропуска никога правилното разгряване.

Чувала съм слухове, не зная до колко е вярно, че по време на тренировка, ако се пие вода се натоварва повече сърцето, затова не е хубаво, от друга страна ако децата се налочат нали знаете като започнат да скачат какво ще се случи в стомасите им :!:

Tова означава ли, че никой не трябва да пие вода, докато спортува? :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот Pipilota » 05 Мар 2015, 10:36

Страхотен спорт е художествената гимнастика, винаги много съм го харесвала, а момиченцата как се "мятат" е уникално просто :) :mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Записах дъщеря си на художествена гимнастика, а как да я науча да се предпазва от травми?

Мнениеот Yarost » 09 Мар 2015, 17:46

Малко странен въпрос си задала... няма рецепта за предпазване от травми и няма спортист без травми. А нали все пак не тренира вкъщи, а си има хора, които се занимават с правилното изпълнение на тренировките все пак.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Следваща

Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта