Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Ginger » 04 Мар 2015, 12:24

От малка майка ми казваше да не мечтая, а да уча, да не мечтая, а да ям, :lol: :lol: сега отново се хващам да мечтая, само че на работното ми място, докато чистя, при такива ежедневни рутинни действия... :D :roll:
nel.jpg
nel.jpg (23.88 KiB) Прегледано 1361 пъти
Всъщност в това не виждам нищо лошо, тъй като съм забелязала, че след пет минути, в които умът ми е някъде другаде, след това работата ми, учението или там каквото друго правя тръгва доста по-лесно! :o :o
Притеснението ми идва от факта, че може и малко хората да са го изпитали това чувство на съсредоточеност след като са помечтали известно време :roll: :) И предполагам, че изглеждам доста нелепо :oops: :roll:

Надявам се, че не съм единствената откачалка, на която й влизат какви ли не неща в главата докато работи :D или накратко направо си мечтае... :D На вас случвало ли ви се е да се хващате, че мечтаете на работното си място или пък докато извършвате някои друга по-важна дейност, смятате ли, че мечтаенето дори може да е от полза? :roll:
Ginger
 
Мнения: 412
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:01

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот MGB » 04 Мар 2015, 12:31

За съжаление не ми се отдава често тази възможност, въпреки че като си легна и започват да се блъскат едни мисли, ами ако днес не бях направила това и ако не бях с този човек до себе си, ами с друг, не зная до колко е здравословно, но това ми е положението :D
MGB
 
Мнения: 438
Регистриран на: 09 Апр 2014, 14:24

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Mauritius » 04 Мар 2015, 12:34

Мноого често ми се случва, но го мислих за нормално, не е ли :?: Смятах, че всеки отделя известно време, в което да изключи мозъка си и да се остави на някакви особено приятни мисли!
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот mangusta » 04 Мар 2015, 12:37

Много рядко ми се случва да не съм на 100% вглъбена в работата си, но в моментите, когато излизам за по цигара, например си представям, че съм на плаж... :D :D разтоварва ме! :)
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот S_Milenska » 04 Мар 2015, 12:38

Не ми се случва, понякога си мисля, баси ако си бях избрала в един момент друг живот и нещо по-различно, сега сигурно щеше да ми е еди как си, защото ме мързи да правя това, което правя! :lol: :lol: :lol:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Rali_hr » 04 Мар 2015, 13:22

Разбира се много често си мисля странични неща, чак за мечти не бих казала, но се разсейвам на работа да ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Anka » 05 Мар 2015, 17:08

Все още не съм започвала сериозна работа, но се усещам, че по време когато трябва да правя нещо сериозно аз блея и си мисля за странични неща ;)
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Andrey » 09 Мар 2015, 15:38

Много ясно! :) Мечтая си за какво ли не, за целта, която имам и как ще я постигна един ден, как няма да ми се налага да се занимавам с хората, с които работя в момента, понеже продавам компютри в магазин.. Мечти, мечти.. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот Kaya » 20 Апр 2015, 13:26

Разбира се, че понякога си мисля и си мечтая за това, какво би било, ако не съм на това място или това работно място дали ще ме доведе до нещо по-добро. Мисля, че не е лошо, така може да се мотивираме повече и да се настроим по-сериозно за работата.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Случва ли ви се да се хванете, че мечтаете на работното си място?

Мнениеот mix_twix » 20 Апр 2015, 14:51

То наистина повечето на работа си мечтаят да не са там... :mrgreen: Иначе и на мен не ми се е случвало, като цяло гледам да не се отнасям много с мечти.. :)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта