Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот BeenieGal » 04 Мар 2015, 15:33

От известно време забелязвам по себе си, че докато чета книга нищо друго не мога да възприемам дори и нещата, които ми се говорят. Малко започнах да се притеснявам, тъй като прекалената вглабеност не смятам, че може да е нещо много хубаво. :roll: Обикновено, когато ми е уютно и спокойно, трудно някой може да ме извади от мястото, на което ме е изпратило книгата
reading_a_book.jpg
reading_a_book.jpg (14.04 KiB) Прегледано 549 пъти
От друга страна, когато ми се налага да внимавам в нещо, което не ме интересува, просто няма как да го направя, :evil: т.е. намирам го за необходимо, но не мога да си го наложа да се концентрирам, че чак и да загубя част от сетивата си :mrgreen: :mrgreen:

Например, моят мъж, не зная дали често му се случва да не иска да ме изслушва, но се прави поне, че не ме чува, тъй като е достатъчно вглабен в нещото, което гледа или прави и все пак са мъже, не може да им се има вяра! :mrgreen: Е, на вас случва ли ви се да се концентрирате до толкова в нещо, че да не чувате нищо и никого около вас? :roll:
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот gomez123 » 04 Мар 2015, 15:40

Често ми е случва и на мен, но не го намирам за нещо, което не е в реда на нещата :idea: даже много ми харесва това спокойствие, сега ако се науча да го правя и сред хора ще е възможно най-доброто ми постижение в тази област!
gomez123
 
Мнения: 246
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 11:42

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот luchia@marco » 04 Мар 2015, 15:44

Много ми е трудно да се концентрирам, камо ли до толкова, че нищо да не чувам, случвало ми се е няколко пъти, но това чак ме плаши иии предпочитам май да съм си разсеяна :lol:
luchia@marco
 
Мнения: 115
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 09:54

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Грохот » 04 Мар 2015, 15:47

Забелязала съм, че има някаква зависимост, с нещата, които са ти много интересни е възможно това, но само до там, т.е. тези, които се опитваш да разбереш въпреки, че не искаш, няма как да се получи такава концентрация :idea:
Грохот
 
Мнения: 260
Регистриран на: 13 Май 2014, 13:13

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Мар 2015, 17:29

Не мога, винаги чувам всичко около себе си и ми е много трудно да се концентирам в действителност ;))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Mon_ton » 04 Мар 2015, 17:44

Зависи, ако чета нещо много интересно може и да не чуя какво се случва около мене, но в повечето случаи се чудя как да се концентрирам и да се откъсна от останалия свят. :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Elica » 04 Мар 2015, 18:09

Винаги всичко чувам и това страшно много ми пречи на работата, отгоре на всичкото музиката също ми пречи, като цяло целия шум ме побърква и не мога изобщо да се концентирам качествено, ако съм сама и на тихо мога да свърша по-голямата част от работа си за 1 час, а иначе мога да се влача с тази дейност поне 3 часа.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Slavena » 04 Мар 2015, 21:42

Много лесно се концентрирам, като слушам музика да речем винаги се ангажирам и не чувам нищо около мен.
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Rali_hr » 05 Мар 2015, 14:20

Не, аз много се разсейвам и хич не мога да се концентрирам, затова много мразя да ми се говори, докато правя нещо, хич не успявам да се концентрирам.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Умеете ли да се концентрирате до толкова, че да не чувате нищо около вас?

Мнениеот Andrey » 05 Мар 2015, 15:03

И аз съм станал малко като на всяка манджа мерудия и ми е супер трудно да се справя с разсейването, никакъв шанс да успея да се концентрирам до толкова, че да не ми пречат останалите шумове.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта