Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Nightmare » 05 Мар 2015, 13:03

Сетих се да ви питам това от една реклама, която в момента върви по телевизиите за някакъв пектин. :shock: След това попаднах на статия, в която се казваше, че ежедневния прием на ябълки може да ни помогне да избегнем лекарския кабинет. :shock: :shock: Ами не съм особено склонна да вярвам на това и все пак реших да се допитам, тъй като може да се окажа не дотам права :idea:

Всъщност това съм го чувала не само за ябълките, но и за някои други храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет. :idea: Опитвали ли сте се да поддържате добро здраве само с ежедневна консумация на лимони, ябълки и други подобни, за които се твърди, че могат да ни пазят успешно?
Apples_and_Lemons.jpg
Apples_and_Lemons.jpg (23.98 KiB) Прегледано 1996 пъти
Какъв е ефектът от това, можете ли да потвърдите, че именно с някои храни можем да избегнем лекарския кабинет и дори да ни лекуват? Силно се надявам това да е истина и съвсем не отричам ползата от пресните плодове и зеленчуци, аз също ги консумирам ежедневно, но да кажем, че не ги надценявам :idea:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Loreyn » 05 Мар 2015, 13:05

Едва ли някой може да каже, да, щях да се разболея, изядох 3 ябълки, два моркова с един лимон и не се разболях, въпреки че доста хора си втълпяват такива неща и точно това е нещото, което им помага да останат здрави! ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот penny » 05 Мар 2015, 13:09

Не е точно така, след като има медицинско обяснение за съдържанието на еди-какво си и еди-що си точно в ябълките и лимоните, което предпазва от различни заболявания, така че не е само
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот silver933 » 05 Мар 2015, 13:23

Чувала съм приказката " Една ябълка на ден държи лекаря далече от мен" :mrgreen:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот S_Milenska » 05 Мар 2015, 13:55

silver933 написа:Чувал съм приказката " Една ябълка на ден държи лекаря далече от мен" :mrgreen:


Не е само до ябълките, има храни, които ни помагат да бъдем по-здрави, но това не значи, че едва ли не няма да се разболеем от нищо и това е гарантирано.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Rali_hr » 05 Мар 2015, 14:13

Има доста такива храни - джинджифил, лимон, зехтин! Това са царете на здравето :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Snejna » 05 Мар 2015, 14:45

Не вярвам много в тези неща, според мен здравето не се гарантира точно от определени храни, а от цялостното ни хапване.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Kaya » 09 Мар 2015, 13:25

Мисля, че биха помогнали, но чак пък да е 100% гаранция, че няма да се разболеем е доста смешно твърдение. ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Kremiliya » 10 Мар 2015, 17:31

Чак пък толкова не вярвам, има храни, които биха ни помогнали да имам крепко здраве, но не и да ни гарантира чудеса направо :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вярвате ли, че има някои храни, които ако консумираме всеки ден ще можем да избегнем лекарския кабинет?

Мнениеот Krum » 10 Мар 2015, 17:52

То това е цялостна съвкупност, все пак ако ядеш по 3 ябълки на ден няма да станеш кой знае колко здрав, ако през останалото време ядеш салам и бял хляб нали...
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron