Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Витамини и минерали, диетични и други храни - всичко, което допринася за добрия външен вид и перфектно здраве.

Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот zheleva212 » 05 Мар 2015, 16:56

Видях, че се продава био сок от картофи и доста ме заинтригува какво толкова може да съдържа и с какво толкова може да е полезен, за да се предлага и по магазините? :roll:

Това не е нещо кой знае колко екзотично или интригуващо, тъй като по нашия край картофите си виреят доста добре, следователно всеки би могъл да си направи сок от картофи,
potato-juice.jpg
potato-juice.jpg (10.26 KiB) Прегледано 2004 пъти
вярно може и да не е чак толкова био и все пак, съставът на самия сок не би бил коренно променен! :idea: :roll:

Чувала съм няколко рецепти със сурови картофи и то най-вече за облекчаване на ставни болки, както и за премахване болката от ужилено и подобни, :idea: но основната цел на този био сок от картофи е да се приема само вътрешно! :idea:
Надявам се на някои предложения или направо мнение от хора, които вече са използвали този био сок от сурови картофи, за какво може да бъде полезен и как се приема! :roll:
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот ivoblinc » 05 Мар 2015, 17:01

:o Аз си мислих, че точно сока на картофите е виновен, за да се вдига температура като ядеш от него! Явно не точно това е причината, но и аз не съм убеден, че ще има кой знае какво действие, иначе сурови щяхме да ги ядем, :idea: нали :?:
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот sofi_black » 05 Мар 2015, 17:03

До колкото съм чувала има много добро действие върху стомаха, а дозата, която се пие е достатъчно ниска, за да не ти стане нищо, т.е. да не вдигаш температура ;)
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот Elica » 05 Мар 2015, 17:15

Много странно, сок от картофи, не знам да е полезен за нещо суровия картоф. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот Rali_hr » 06 Мар 2015, 13:38

Никога не съм си представяла, че може да има био сок, не може ли просто ние да си пуснем един сок през сокоизтисквачката? Предполагам, че не се прима повече от супена лъжица.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот Kremiliya » 06 Мар 2015, 15:48

Сигурно ще действа добре на стомаха, все пак картофите като цяло се препоръчват при стомашни проблеми. :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот Kaya » 10 Мар 2015, 11:38

Нали си знаем, че суровите картофи хич не са полезни и дори повишават температурата, ако пием пресен сок от картоф, който е далеч по-концентриран от резен суров картоф, няма ли да ни навреди доста? :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Използвали ли сте био сок от картофи за какво може да ни бъде от помощ?

Мнениеот dessiblond » 12 Окт 2016, 16:39

Даже и не знаех, че се продава подобно нещо! Аз не бих се навила да го пия.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13


Назад към Хранителни добавки и биопродукти

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта