Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот BeenieGal » 06 Мар 2015, 12:29

Млад шофьор съм и от първа зима имам кола. Както повечето и аз съм супер панирана като започват да ми се случват наглед обичайни неща, обаче аз така и не зная каква трябва да бъде правилната ми реакция. :roll: :oops:

Едно от нещата, които много ме паникьосват цяла зима е запотяването на стъклата! :o :)
Windows.jpg
Windows.jpg (28.03 KiB) Прегледано 1096 пъти
Когато се случи не зная какво по-напред да правя! :!: Мисля си, че може и да продават в бензиностанциите разни неща, с които да се пръскат стъклата така, че да не се запотяват, :idea: но тази, от която редовно зареждам не е направо празна и все забравям да спра другаде, за да питам за такова нещо! :roll:

Възможно ли е да има такъв препарат, с който да спра запотяването на стъклата на колата или има някаква друга хитрост, с която да мога да карам спокойно без да се притеснявам от това, което не виждам! :roll: :lol: Дайте съвет, възможно ли е да се спре запотяването на стъклата на колата? :?
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот Мади Ранчева » 06 Мар 2015, 12:34

Не зная за такива препарати, както и за никакви хитрости, за съжаление, винаги се справям с бърсане, имам си специална хавлийка за това, вярно, че разсейва, особено ако си в движение, но обикновено няма как :|
Мади Ранчева
 
Мнения: 240
Регистриран на: 21 Яну 2014, 12:37

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот ramimni » 06 Мар 2015, 12:38

Чувала съм, че се прави някакъв разтвор, който да помага за това да не се задържат капчиците върху стъклото, но не знам нито рецепта, нито продукти :D
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот S_Milenska » 06 Мар 2015, 13:12

ramimni написа:Чувала съм, че се прави някакъв разтвор, който да помага за това да не се задържат капчиците върху стъклото, но не знам нито рецепта, нито продукти :D

Ми те капките нямат май много общо с изпотяването, то се получава с дишането, добро решение е да спрем да дишаме в колата. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот Rali_hr » 06 Мар 2015, 13:48

Не вярвам, че има как да спрем да запотяваме стъклата, пък и ако ги мажем с някакви неща, после на слънце какви хубави дири остават..
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот Andrey » 06 Мар 2015, 14:35

Тя всяка кола си има функция с която се спира изпотяването на стъклата и се нарича парно :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот VirtualBusiness » 21 Фев 2016, 15:59

Andrey написа:Тя всяка кола си има функция с която се спира изпотяването на стъклата и се нарича парно :mrgreen:

Бъркаш, тази функция се казва КЛИМАТИК. Парното излиза от двигателя, влажен въздух, който още повече запотява.
VirtualBusiness
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Фев 2014, 18:00

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот Monika_Spasova » 21 Фев 2016, 17:34

VirtualBusiness написа:
Andrey написа:Тя всяка кола си има функция с която се спира изпотяването на стъклата и се нарича парно :mrgreen:

Бъркаш, тази функция се казва КЛИМАТИК. Парното излиза от двигателя, влажен въздух, който още повече запотява.

Не съм съгласна, моята кола няма климатик, има си обикновено парно, което си духа, е може да има друга дума, но климатик - няма. Изсушава въздуха и замъгляването се маха през зимата. Така че не мога да ти повярвам, като го виждам това нещо със собствените си очи. ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот iwoni » 22 Фев 2016, 10:30

Monika_Spasova написа:
VirtualBusiness написа:
Andrey написа:Тя всяка кола си има функция с която се спира изпотяването на стъклата и се нарича парно :mrgreen:

Бъркаш, тази функция се казва КЛИМАТИК. Парното излиза от двигателя, влажен въздух, който още повече запотява.

Не съм съгласна, моята кола няма климатик, има си обикновено парно, което си духа, е може да има друга дума, но климатик - няма. Изсушава въздуха и замъгляването се маха през зимата. Така че не мога да ти повярвам, като го виждам това нещо със собствените си очи. ;)


И моята няма климатик, оправям се с вентилацията и кърпа :mrgreen:
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Възможно ли е да използваме нещо, с което да спрем запотяването на стъклата на колата?

Мнениеот Локумът » 12 Юни 2017, 12:23

Всчкко тва си върши работа да се спре изпотяването на стъклата,ако се замислите, те си имат и функция на къде да духат- към краката, към тялото и към стъклата. Щом са го измислили, явно това си е начина, забърсвания и подобни не стават. Не може с парцала да се движеш, нали..
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта