Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот nushi.kisyova » 06 Мар 2015, 16:14

Имам чувство, че от преди месец ме е хванала пролетната умора и дори да не е била точно това причината за липсата на енергия, то пролетта идва и рано или късно се очаква да ме порази пролетна умора!
spring-tiredness.jpg
spring-tiredness.jpg (17.06 KiB) Прегледано 634 пъти
Миналата година опитах с някакви добавки, но кой знае какъв резултат нямаше, :x по-скоро косата и ноктите ми се заздравиха, но друго не усетих! :| Затова реших тази година да опитам с промяна в храненето. :idea: Не зная точно какво се изисква, тоест зная, трябва да си набавя достатъчно витамини, но не зная дали ще успея основно с храната! :roll:

Можете ли да ми дадете съвети за режим на хранене, с който да успея да се заредя с достатъчно енергия, така че да избегна пролетната умора? :?:
Мисля, че не е сложна задача, ако успея да се прочистя качествено, като огранича месото и млечните продукти и остана основно на срежи плодове и зеленчуци! :idea: Въпреки че не съм сигурна дали само те биха могли да ми дадат повече енергия, с която да успеем да избегнем пролетната умора! :roll:
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот PasDeDeux » 06 Мар 2015, 16:18

Заблуда е, че само пресните плодове и зеленчуци могат да ти бъдат от полза, опитай да прибавиш към тях някои видове ядки, елда, семена :idea: така би могло и да не ти повлияе пролетната умора чак така!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Мар 2015, 16:24

Не ми се вярва много, тя енергия не ни липсва като цяло :mrgreen: Все пак слънцето ни кара да искаме да легнем и да се препичаме ;) :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Fancy » 06 Мар 2015, 16:40

Аз пък не усещам пролетна умора или просто й казвам мързел, ами като всеки човек, да и мен ме мързи понякога :D
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Mon_ton » 06 Мар 2015, 17:01

Fancy написа:Аз пък не усещам пролетна умора или просто й казвам мързел, ами като всеки човек, да и мен ме мързи понякога :D

И аз му казвам мързел на това, а не умора или нещо друго. Все си е мързел, а не е от друго. :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Elica » 06 Мар 2015, 17:48

Мисля, че трябват много витамини и точно по-лека храна, която дава повече положителна енергия, а не баница, която да ни засити и хубаво да ни приспи :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Malina » 06 Мар 2015, 21:19

О, да искрено вярвам, че може да се комбинират енергията от храната и всичко останало, за да се чувстваме добре през пролетта. :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Pipilota » 09 Мар 2015, 11:00

Мисля, че точно по това време на годината е много важно да внимаваме с какво точно се храним и т.н., за да имаме положителна енергия, а не да се чувстваме изтормозени и само с желание да легнем да се наспим. :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот mix_twix » 10 Мар 2015, 12:46

Твърде е възможно да се случва това нещо, все пак лятото точно се зареждаме с мноого положителна енергия, има зелении, има си от всичко, рядко се хапва месо, така че го избягвайте ;)
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Възможно ли е храната да ни зареди с повече енергия, така че да успеем да избегнем пролетната умора?

Мнениеот Krum » 16 Мар 2015, 14:00

Зависи от това какво правим през целия ден, ако стоим седнали в офиса и не извършваме никаква дейност, не мисля, че после ще преливаме от енергия, след като сме се научили да седим постоянно, независимо колко маруля и ядки изяждаме ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron