Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Rali_hr » 09 Мар 2015, 14:27

Много обичам панирана риба, но винаги я правя по един и същи начин – панирана само в каша от брашно. :| Не, че се получава зле, но не мога да направя тази вкусна коричка: :mrgreen:

fish.jpg
fish.jpg (63.88 KiB) Прегледано 11101 пъти

А всички рецепти, които виждам за панирана риба са със забранената комбинация от миналото – яйца, мляко, риба! :!: Знаем, че беше забранено да си хапваме тези продукти заедно с рибата и така сме научени и до днес. Обаче като гледам рецептите, стигам логично до извода, че явно не се спазва вече тази „забрана“ и комбинацията е съвсем в реда на нещата. :roll:
Но все пак друго си е да питаш истински хора. Кажете вие спазвате ли все още забраната за комбинацията от риба, мляко и яйца, която я имаше в миналото, или не робувате на подобни забрани? :?:
Случвало ли ви се е да имате проблеми, след като сте хапвали риба с яйца или мляко? Пък и може да споделите някоя рецепта за панирана риба с или без яйца и мляко, ще се радвам :) А имате ли на идея от къде се е появила тази забрана, която спазваме дълги години в миналото, точно за рибата, яйцата и млякото? :idea:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Snejna » 09 Мар 2015, 14:34

Аз знам, че не трябва да се яде само с осолена, замразена риба, но на прясната риба не ѝ пречи тази комбинации. Досега не сме имали проблем, панирам рибата както си знам, а дори много често съветват рибата да бъде накисната в прясно мляко, преди готвене, но това не съм пробвала никога. :roll:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот viking » 09 Мар 2015, 14:39

И на замразената нищо й няма, важно е да не е консервирана по никакъв начин, нямам предвид само консервите, включително и осоляването е вид консервиране, та няма от какво да се тревожите, но по-добре е да не е пържена, така няма да ти трябва и панировка! :D
viking
 
Мнения: 243
Регистриран на: 27 Май 2014, 10:29

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Rali_hr » 09 Мар 2015, 14:41

Права си, но пържената риба е много вкусна и понякога ми се приисква да си направя такава. Иначе я харесвам също и направена на скара ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Andrey » 09 Мар 2015, 15:55

Никога не съм имал предрасъдъци относно рибата и това как я приготвям. Досега не съм имал проблеми нито с яйцата, нито с млякото :)
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Krum » 09 Мар 2015, 16:44

Никога не съм ги разделял, ям рибата с яйца, с млечен сос, не съм имал проблеми. :mrgreen:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2015, 17:01

А, спазвам си го аз - както си знам от детската градина, така си правя. :) майтапа настрана, наистина избягвам тази комбинация и май като се замисля, никога не съм опитвала да ги комбинирам, просто си знам, че не трябва да се прави и толкова. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Elica » 09 Мар 2015, 17:57

Винаги съм ги комбинирала и досега не ми се е случвало да имам проблем, може би защото не съм се замисляла много много. Дори си правя сосове и салати млечни или с майонеза и използвам риба тон.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2015, 00:27

Спомням си, че имаше подобна "забрана" някога... Уж можело да се натровиш. Е, после се оказа, че не е точно така...
Аз обаче не смесвам тези продукти в едно хранене. Причината е проста - и млякото, и рибата, и яйцата са пълноценни източници на протеин и сами по себе си са достатъчно хранителни. Придържам се към правилото да готвя и да се храня по-простичко - това помага и на фигурата, и на стомаха :) Искам пълноценна, но лесно смилаема, засищаща, но не висококалорична храна. Затова избирам рибата като източник на протеини в едно ядене, яйцата - в друго, млякото - в трето. Това е моят принцип, придържам се към него и мисля, че резултатите са задоволителни :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Риба, мляко и яйца – спазвате ли забранената комбинация от миналото? :)

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:20

И аз не спазвам много много тази забрана. Е понякога да си призная, много рядко, сигурно веднъж в годината си панирам риба, просто много ми харесва. :) иначе се старая да не ги смесвам, защото си мисля, че рибата е достатъчно вкусна сама по себе си в комбинация с любими зеленчуци ;)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта