Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Kremiliya » 09 Мар 2015, 16:16

Напоследък имам много работа и почти не ми остава време за сън. :cry: Спя по не повече от 5 часа на денонощие и сутрин се събуждам толкова трудно, че започвам да се замислям и за този вариант: :mrgreen:

Awakening.jpg
Awakening.jpg (53.95 KiB) Прегледано 2392 пъти

Като изключим явната умора, съня ми влияе и на килограмите. :arrow: А именно напълнявам доста, когато спя по-малко. Не знам дали си въобразявам, но сякаш, от както започнах да спя по-малко, тогава започнах и да напълнявам. :roll: Разбира се не изключвам и това да е просто психоза и да си въобразявам и точно за това питам и вас какво е положението... :?: Моя приятелка ми сподели, че когато има проблеми със съня и спи по-малко, започва да сваля килограми и отслабва. :D
Признайте си как влияе съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко? :?:
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот borkova » 09 Мар 2015, 16:29

Различно е, понякога, когато не си доспал организма се опитва да си го набави липсващото с храна, в други случаи, най-често при мен така се получава, когато съм недоспала по-скоро ми се гади, не ям и от изтощението съответно слабея!
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Krum » 09 Мар 2015, 16:44

Не мога да кажа, че ми влияе по никакъв начин, нито ям повече, нито ям по-малко, когато не спя. :) Имам си режим, през който се храня и ям само тогава без значение от съня ми.
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот rabotnata pchela » 09 Мар 2015, 16:59

Аз отслабвам, хич не ми се занимава с ядене когато ми се спи, стомахът ми е на топка и умирам за сън само :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Mon_ton » 09 Мар 2015, 17:14

Влияя се разбира се, ако не съм спала дълго време достатъчно и не се чувствам добре започвам да огладнявам от рано сутринта ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Malina » 09 Мар 2015, 18:23

Напълнявам, затова гледам да си спя качествено :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:41

Различно е, понякога си хапвам повече, друг път не ми се яде. Ако страшно много съм изморена и много многоооо ми се спи не мога да ям, но ако вече ми е станало навик е друго, тогава имам повече време за ядене. :lol:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Kaya » 10 Мар 2015, 11:56

На мен винаги ми се преяжда, ако не съм спала достатъчно, още със ставането започвам да огладнявам, не знам защо така.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот annamaria » 11 Мар 2015, 14:16

И аз по-скоро отслабвам като спя по-малко. Мисля, че това важи за повечето хора :roll: Имах период, в който ставах към 12 на обяд и хич не ми се отразяваше добре. Да, будувам до към 3-4, но реално в нощните часове четеш книжка или гледаш телевизия/филм, което няма как да ти замести активните дневни часове, нищо, че всъщност понякога ти се събират пак малко часове за сън. Най-отслабващо, всъщност да мен ми влияе, когато спя по 5 часа. Малко ми е, тъжно ми е, но май най-добре ми се отразява, а аз съм човек, който обожава да спи до късно и така е било цял живот :oops:
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Как влияe съня на килограмите ви? Отслабвате или напълнявате, ако спите по-малко?

Мнениеот Lili_pili » 16 Мар 2015, 11:59

Аз също отслабвам, най-добре ми е когато спя по 6 часа, после нито ми се яде, нито ми се прави нищо, ас амо си мечтая за сън, когато искам да отслабна най-напреде ограничавам съня. :lol:
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта