Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Yunona » 11 Мар 2015, 15:55

Pipilota написа:Younona, на това хич не му казвам малки грижи. :mrgreen: Аз тези продукти ги нямам, всичко на всичко - имам само една пемза и това е. Нито специален сапун за крака, нито пила за пети, нито нищоо.. :roll:


Е, не е голям проблем да си ги набавиш :) Баня за крака струва между 3 и 8 лв и стига поне за 20 пъти, толкова излизат и солите за баня. В крайна сметка и обикновена морска сол, смесена с любимия душ гел, върши работа! Пилата за пети изкарва години, а качествена пила струва под 4-10 лв. Ексфолиант за крака нямам специален, ползвам такъв за тяло. Може просто да смесиш малко захар или сол с растително масло (зехтин). Грижата за крачетата си струва усилията. Те са визитна картичка на жената в по-голяма степен дори от лицето. Защото за лицето всеки се грижи, но истинската дама не си позволява да занемари ръцете и краката си :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Krum » 16 Мар 2015, 13:58

Хубавите крака са много важни за мъжете - ако видя жена с напукани пети наистина ще ме отврати!
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Malina » 16 Мар 2015, 15:44

Сода ползвам понякога, но много рядко, за щастие имам хубави крака :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Pipilota » 02 Яну 2017, 13:06

Yunona написа:
Pipilota написа:Younona, на това хич не му казвам малки грижи. :mrgreen: Аз тези продукти ги нямам, всичко на всичко - имам само една пемза и това е. Нито специален сапун за крака, нито пила за пети, нито нищоо.. :roll:


Е, не е голям проблем да си ги набавиш :) Баня за крака струва между 3 и 8 лв и стига поне за 20 пъти, толкова излизат и солите за баня. В крайна сметка и обикновена морска сол, смесена с любимия душ гел, върши работа! Пилата за пети изкарва години, а качествена пила струва под 4-10 лв. Ексфолиант за крака нямам специален, ползвам такъв за тяло. Може просто да смесиш малко захар или сол с растително масло (зехтин). Грижата за крачетата си струва усилията. Те са визитна картичка на жената в по-голяма степен дори от лицето. Защото за лицето всеки се грижи, но истинската дама не си позволява да занемари ръцете и краката си :)

А как после понасяш онова омазняване на краката, мен ме побърква когато ръцете ми са мазни, а за краката си не си го представям. Далеч съм май о тистинската грижа за външния вид. :???:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Яну 2017, 15:41

И аз съм пробвала с кремове, с масла и откачам,намажа се и след минута вече ги бърша с кърпа... няма ли нещо сухо да измислят, което да овлажянва. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Yunona » 02 Яну 2017, 16:59

rabotnata pchela написа:И аз съм пробвала с кремове, с масла и откачам,намажа се и след минута вече ги бърша с кърпа... няма ли нещо сухо да измислят, което да овлажянва. :mrgreen:


Ок, опитай това - мажеш ги с хубав масаж, изчакваш 5 минути да попият и слагаш едни памучни чорапки. Сега е зима, може даже да спиш с тях. Ще се изненадаш колко бързо ще се подобри вида на крачетата :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Snejna » 03 Яну 2017, 10:35

Кремчетата много помагат за хубави стъпала, няма как, всяка част от тялото иска хидратиране и поддържане, дори и краката, въпреки некомфорта. Пчеличке, стискаш зъбите и си казваш "трай бабо за хубост!" :mrgreen: С чорапи ще се чувстваш по-комфортно! :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Rali_hr » 03 Яну 2017, 10:59

Аз си търкам краката с пемза всеки ден в банята, ако е лятото са по-загрубели и положението е по-сериозно, направо ги остъргвам с пила, зимата не ползвам. Мажа с кокосово масло и дигам краката за около час, докато гледам някой филм след банята. През това време никой не може да ме мръдне от мястото ми. :mrgreen: Лакирам се, и подобни глупости. След това време си забърсвам краката.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот exotic » 09 Яну 2017, 17:21

На мен ми е достатъчно три пъти в месеца с пила, и всекидневно мазане с крем за крака и те са добре :smile: . Иначе кожата става суха, драска и т.н.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот S_Milenska » 22 Авг 2017, 08:59

петите са ми голям проблем на мен, винаги са груби, чак закачат, мога да се чеша с тях. :lol: Не мога да търпя когато се намажа с крем, веднага бързам да се избърша. Харесват ми жените с поерфектни крака, но не мога да го постигна.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

ПредишнаСледваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта