Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот MerryPop » 09 Мар 2015, 16:18

Забелязах тази зима, че стъпалата ми са загрубели доста! :o Никога не съм ги виждала такива, то и обикновено не са особено меки и нежни, но сега е особено осезаемо :!:
Не зная на какво се дължи, чувствам се здрава, казвам го, тъй като съм чувала, че това е симптом за няколко различни заболявания. :!: Предполагам е някакво временно състояние, но искам да се избавя възможно най-бързо от него! :|

Нямам търпение да се сдобия с нежни и меки стъпала съответстващи на една нормална жена, :idea: а и идва лято все пак :idea:
Soft_Feet.jpg
Soft_Feet.jpg (42.73 KiB) Прегледано 1644 пъти
Опитвам с пемза, но не дава никакъв ефект, доста кремове също опитах и те не дадоха резултат, :!: не зная какво трябва да се направи, за да се спасят грубите стъпала? :roll: Надявам се да ми препоръчате някакви рецепти от народната медицина, тъй като се убедих, че с тези кремчета от магазини и аптеки не се случват нещата или трябва месеци наред употреба? :?: :!:
MerryPop
 
Мнения: 271
Регистриран на: 04 Юни 2014, 12:20

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Коцева » 09 Мар 2015, 16:24

Смяташ ли, че има излишна кожа и заради това са загрубели или самата кожа е станала по-твърда :? При мен от време на време през лятото става така, но лесно се оправя :roll: само с пемза и хидратиращ крем, ако ти си ги държала прекалено много време в това положение, може и заради това така да е станало...
Коцева
 
Мнения: 213
Регистриран на: 04 Фев 2014, 17:36

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Kremiliya » 09 Мар 2015, 16:27

Освен с пемзата, пробвай да се мажеш с кокосово масло и зехтин. Освен, че подхванват супер много те са и страхотни за възстановяване и омекотяване на кожата ;)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот borkova » 09 Мар 2015, 16:27

Мисля, че е необходима не само локална хидратация, а на целия организъм, така че се заеми с това, по принцип в зависимост от теглото, но около 2 литра вода, няма да се ти излишни, така или иначе :!:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Mon_ton » 09 Мар 2015, 17:18

borkova написа:Мисля, че е необходима не само локална хидратация, а на целия организъм, така че се заеми с това, по принцип в зависимост от теглото, но около 2 литра вода, няма да се ти излишни, така или иначе :!:

Лошото на толкова пиене на вода е че постоянно се налага да ходиш до тоалетната, или поне с мен е така ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Anka » 09 Мар 2015, 17:27

Е, да важното за кожата да изглежда добре е да бъде хидратирана от вътре, т.е. да се пие вода.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Elica » 09 Мар 2015, 17:50

Аз си мажа краката с бебешко олио и ефекта си е супер ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Yunona » 10 Мар 2015, 00:54

Стъпалата изискват постоянни грижи, за да изглеждат добре. Става дума за малко време, но отделяно редовно. Тогава всичко ще е наред :) Пемзата е ок, но след това трябва и хидратация с подходящ крем. Зимата помага обилно намазване с крем за крака и стъпала преди лягане и спане с меки памучни чорапки.
Предполагам, че и редовното посещение при добър педикюрист върши работа, но аз лично се грижа за това сама. Прави ми удоволствие, почивам си, мисля си за моите си неща :)
Веднъж в седмицата правя следното - накисвам си крачетата в топла вода с баня за крака, следва леко подсушаване, качествено почистване (остъргване :) ) с пила за стъпала, изплакване, ексфолиране с подходящ продукт, изплакване. Грижа за ноктите (ако е необходимо, обикновено ги оформям и лакирам веднъж на две седмици, лятото - всяка седмица). След вечерния душ задължително нанасям крем. Смешното е, че понякога съм твърде уморена и пропускам нощния крем за лице, но този за крачетата - не :) :) :)
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Pipilota » 10 Мар 2015, 10:13

Younona, на това хич не му казвам малки грижи. :mrgreen: Аз тези продукти ги нямам, всичко на всичко - имам само една пемза и това е. Нито специален сапун за крака, нито пила за пети, нито нищоо.. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Има ли спасение за грубите стъпала, какво трябва да се направи?

Мнениеот Lollipop » 10 Мар 2015, 10:53

Не мога да кажа, че полагам големи грижи, но краката ми са добре. :)) Имах гъбички и си проведох една процедура с ябълков оцет и от тогава много лесно поддържам краката си. Наиситна лятото се изтормозяват повече заради ходенето боса, но тогава ги търкам с пемза и мажа с крем :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта