Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот renetka » 18 Мар 2016, 12:28

Точно :) голямо листо маруля или айсбер, после тънка пържолка (без кокал) отгоре по избор - домат, краставица, колеца репички, може и парче кашкавал. После ако може се завива, ако не второ листо отгоре и си наяжда.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Snejna » 18 Мар 2016, 13:38

renetka написа:Точно :) голямо листо маруля или айсбер, после тънка пържолка (без кокал) отгоре по избор - домат, краставица, колеца репички, може и парче кашкавал. После ако може се завива, ако не второ листо отгоре и си наяжда.

хахах интересен сандвич! :) Вместо хляб - салата, но бих предпочела да си го направя във форма, която да ми изглежда по-наяждащо от един сандвич :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Lollipop » 20 Апр 2016, 10:40

Напоследък се усещам, че все залитам по сандвичите с риба - филийка задължително черен хляб, с 2-3 листа маруля, тънък слой майонеза, купувам Hellmanns, и си слагам или филета от риба тон, или пушена сьомга. Малко черен пипер и става невероятна вкусотия! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Kremiliya » 16 Май 2016, 16:12

Lollipop написа:Напоследък се усещам, че все залитам по сандвичите с риба - филийка задължително черен хляб, с 2-3 листа маруля, тънък слой майонеза, купувам Hellmanns, и си слагам или филета от риба тон, или пушена сьомга. Малко черен пипер и става невероятна вкусотия! :mrgreen:

Наистина звучи много добре. Не знам колко салата трябва да се сложи на едни сандвич, за да стане здравословен, може би по-скоро трябва да има салата в допълнение към нея, за да се причисли към здравословните храни.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Pipilota » 30 Май 2016, 14:17

Kremiliya написа:
Lollipop написа:Напоследък се усещам, че все залитам по сандвичите с риба - филийка задължително черен хляб, с 2-3 листа маруля, тънък слой майонеза, купувам Hellmanns, и си слагам или филета от риба тон, или пушена сьомга. Малко черен пипер и става невероятна вкусотия! :mrgreen:

Наистина звучи много добре. Не знам колко салата трябва да се сложи на едни сандвич, за да стане здравословен, може би по-скоро трябва да има салата в допълнение към нея, за да се причисли към здравословните храни.
Ами да, с една по-солидна зелена салата, която идеално си подхожда с риба тон, може да се хапне страхотно, а и един сандвич, аз разбирам 2 филийки, не някакъв отворен да се разпада там.
:mrgreen:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Lollipop » 30 Май 2016, 14:48

Аз си правя сандвичи, но с хляб за дюнери, или тортила, според мен е един и същ. :) Напълвам ги с много салата, червен боб, слагам малко хумус, малко лук и става нещо страхотно и много засищащо :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Kaya » 20 Юни 2016, 13:28

Lollipop написа:Аз си правя сандвичи, но с хляб за дюнери, или тортила, според мен е един и същ. :) Напълвам ги с много салата, червен боб, слагам малко хумус, малко лук и става нещо страхотно и много засищащо :)

Звучи супер, сандвичи напоследък моя мъж хапва с домашна майонеза и люта чушка, голям фен стана на това хапване, а и как го яде, само той си знае! В комбинация с голяма салата му се отразява много добре тази закуска.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Elica » 20 Юни 2016, 14:31

Това е на сандвичите, че ако нямаш голяма салата покрай тях и се изяждат големи количества, а той хляба май не засища толкова много, колкото ни се иска, сандвичите доста си вървят. Ако изядеш 2 двойни сандвича, това са си 4 филии, които като количество не са много, но като калории са убиец. :roll:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 21 Юни 2016, 12:25

Elica написа:Това е на сандвичите, че ако нямаш голяма салата покрай тях и се изяждат големи количества, а той хляба май не засища толкова много, колкото ни се иска, сандвичите доста си вървят. Ако изядеш 2 двойни сандвича, това са си 4 филии, които като количество не са много, но като калории са убиец. :roll:

Да у нас винаги се яде3 със салата. Едно лято си хапвахме само сандвичи, когато си купихме грила, доста ядяхм еи всички качихме. ;) но това по 3 сандвича на човек си правят чисто по 6 филии! Отделно пълнежа. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот pravilno » 22 Юни 2016, 16:05

Ами няма да ги правите двойни :lol: ! Филия с нещо по избор отгоре и така може да се разминете само с две филии вместо с четири.
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта