Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот renetka » 03 Апр 2015, 15:20

Anka написа:Интересни идеи има в тази страница ;)
А аз снощи хич не исках да ям от нещата, които бяха сготвени и си хапнах черен хляб с кашкавал, резенчета краставица и малко сирене! Е не е било най-доброто за преди лягане, но ми беше много вкусно :)

Много е готина страницата, нали :) И наистина сандвичите са им здравословни, красиви, засищащи и много идейни :)
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Snejna » 03 Апр 2015, 15:39

Много рядко се случва да позволя за вечеря сандвичи, но каква е разликата между пържени яйца за вечеря и сандвич?!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Yunona » 04 Апр 2015, 21:35

Snejna написа:Много рядко се случва да позволя за вечеря сандвичи, но каква е разликата между пържени яйца за вечеря и сандвич?!


И аз това се питам ;)
Снадвичите биха могли да бъдат в пъти по-здравословни от пържените яйца. Стига, разбира се, под "сандвич" да не разбираме хляб, салам и кашкавал...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Rali_hr » 05 Апр 2015, 15:31

Като цяло нашата кухня е много далеч от здравословното, та сандвичите да са ни проблем при вечерята. ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот renetka » 09 Апр 2015, 12:50

Rali_hr написа:Като цяло нашата кухня е много далеч от здравословното, та сандвичите да са ни проблем при вечерята. ;)

Плюс това много зависи какво сложиш в сандвича и с какъв хляб го правиш.
Не мисля, че пълнени чушки с жестоката запръжка и с три филии бЕл леб и десерт вафла или още една филия с течен шоколад са здравословната вечеря :roll:
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Rali_hr » 09 Апр 2015, 13:51

renetka написа:
Rali_hr написа:Като цяло нашата кухня е много далеч от здравословното, та сандвичите да са ни проблем при вечерята. ;)

Плюс това много зависи какво сложиш в сандвича и с какъв хляб го правиш.
Не мисля, че пълнени чушки с жестоката запръжка и с три филии бЕл леб и десерт вафла или още една филия с течен шоколад са здравословната вечеря :roll:

О, да обаче сещаш ли се как хората казват, абе друго си е да яде у нас сготвено. Но си права, ако сготвеното е с няколко филии бял хляб и обикновено е нещо като месо с ориз или картофи и мноого рядко със салата, поне, то излиза, че един сандвич с кашкавал и маруля не е чак толкова зле! :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот kalinka-kuku » 09 Апр 2015, 14:51

Сега има толкова яки идеи за сандвичи за деца, според мен си имат всичко - и салата, и кашкавалче и красив вид и са достатъчни за едно малко коремче :)
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот renetka » 15 Апр 2015, 11:15

Абсолютно!
Хубав черен хляб, извара със сурови орехчета и копър, домат, краставица, маслини, някакво хубаво месо или пък риба тон, хубав кашкавал, пак зеленчуци...според мен е много по-ок от готвено с олио, запръжка, пържени, макар и домашни картофи и т.н. и т.н.
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Mon_ton » 15 Апр 2015, 15:39

renetka написа:Абсолютно!
Хубав черен хляб, извара със сурови орехчета и копър, домат, краставица, маслини, някакво хубаво месо или пък риба тон, хубав кашкавал, пак зеленчуци...според мен е много по-ок от готвено с олио, запръжка, пържени, макар и домашни картофи и т.н. и т.н.
така е, но то повечето манджи са ни точно такива, а и може ли постоянно да се яде супа и гриловани зеленчуци, то друго остана ли, че да е полезно?!
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот renetka » 17 Апр 2015, 12:54

Mon_ton написа:
renetka написа:Абсолютно!
Хубав черен хляб, извара със сурови орехчета и копър, домат, краставица, маслини, някакво хубаво месо или пък риба тон, хубав кашкавал, пак зеленчуци...според мен е много по-ок от готвено с олио, запръжка, пържени, макар и домашни картофи и т.н. и т.н.
така е, но то повечето манджи са ни точно такива, а и може ли постоянно да се яде супа и гриловани зеленчуци, то друго остана ли, че да е полезно?!

Аз съм на мнение, че почти всичко може да е полезно, когато е направено с хубави продукти и по полезен начин...
renetka
 
Мнения: 1063
Регистриран на: 09 Фев 2015, 18:07

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта