Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Yunona » 17 Окт 2016, 22:16

Искам да припомня, че темата е за здравословните сандвичи :)
И по този повод споделям какви сандвичи приготвих направих за по път (бях в командировка).
Черни кръгли питки от БИЛА, които разрязах и намазах с обезмаслено сирене Филаделфия. Сложих маруля, много рукола, гриловани тиквички и хубаво среднотвърдо жълто сирене с чили (забравих му името, пак от БИЛА го купих). Единият от сандвичите беше предназначен за човек, който не обича люто, затова го замених с ементал. Страхотна комбинация се получи - проста, но много вкусна и все пак здравословна :)
За утре в даскало малката хубавица си зави пълнозърнеста тортиля със зелении (обикновена и лилава маруля), прясно сирене, варено яйце. И тази идея е изключително семпла, но вкусна и здравословна.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот donni » 18 Окт 2016, 09:59

Това жълто сирене с чили наистина е страхотно. Всички ядем люто и много го харесваме :grin: . Сандвич без зелении за мен не е вкусен сандвич, все гледам и аз да сложа нещичко.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Окт 2016, 10:25

Здравеййтее и от мен! Като майка приготвяща всеки ден нещо за хапване и аз взех да се насочвам към сандвичите. :) Но ми трябва съвет относно сандвича с авокадо и домат. Малкия няма нужда от големи сандвичи, та филийка с му стига. Обаче доматчето като го нарежа отстрани и става една каша мокра и гадост. :) дали е по-добре да направя гуакамоле?
Иначе за утре си крада идеята от Юнона, ще взема тортиля от Билла и ще я напълня със зелена салата, печено пилешко месо, някое парче натрошено сирене и малко сос, който може би ще е някакъв млечен, колкото да намажа да не изпадат нещата. :Соса още го мисля, ще видим какво ще измисля. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Yunona » 18 Окт 2016, 13:07

rabotnata pchela написа:Здравеййтее и от мен! Като майка приготвяща всеки ден нещо за хапване и аз взех да се насочвам към сандвичите. :) Но ми трябва съвет относно сандвича с авокадо и домат. Малкия няма нужда от големи сандвичи, та филийка с му стига. Обаче доматчето като го нарежа отстрани и става една каша мокра и гадост. :) дали е по-добре да направя гуакамоле?


Гуакамоле е добър вариант, защото може да се хапне с малка лъжица или пък да се сложи директно в питката (багетка, тортиля). С филийка трудно ще стане. А домат винаги съм избягвала да слагам заради водното съдържание. Единият вариант (който е по-скъп обаче!) е да се сложат 5-6 чери доматки, детето да ги изяде цели. Другият вариант е доматът да се нареже и да се отстрани семенната част. Именно тя прави всичко на каша.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Snejna » 18 Окт 2016, 14:03

Идеята е чери доматчетата ми харесва, но за една малка устичка може да е предизвикателство да ги лапне :lol: :lol: :lol:
Идея за здравословен сандвич, който се сещам, подходящ за училище е с печено яйце в дупката на филийката. Мислите ли, че е безопасно да изкара целия ден яйцето в раницата, а не в хладилник?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Malina » 18 Окт 2016, 15:59

Довечера мисля да направя фалшива пица. т.е. върху стар черен хляб, нареждам малко лютеница, кашкавал и шунка. Правя салата с разноцветна маруля, овкусена класически и с парченца синьо сирене.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот mix_twix » 27 Дек 2016, 15:54

Напоследък пак взех да си правя сандвичи, даже на Коледа изкарах на сандвичи. :mrgreen: Много често си правя с майонеза, сьомга и някакви кълнове.
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Локумът » 27 Дек 2016, 16:10

Ако салатата ми не е в отделна чиния не мога да се наям, как има хора, които ядат по 2 филии и се наяждат, но аз не съм от тях, при мен пълнежът трябва да е много и салатата отстрани. :mrgreen: ти колко такива сандвича си изял, че да се нахраниш...
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Mauritius » 27 Дек 2016, 17:00

Аз често си правя сандвичи, добре, че нямам деца, че сигурно все ще бъда увикван :lol: . Най-ги харесвам с мръвка, най-често шунка, и кашкавал и сос. Най-лесно ми е да направя такъв от кисело мляко, чесън, краставичка, зехтин и сол.
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Re: Вечеряте ли сандвичи, а какви са възможните им здравословни разновидности, които можем да предложим и на децата си?

Мнениеот Mon_ton » 29 Дек 2016, 16:40

Mauritius написа:Аз често си правя сандвичи, добре, че нямам деца, че сигурно все ще бъда увикван :lol: . Най-ги харесвам с мръвка, най-често шунка, и кашкавал и сос. Най-лесно ми е да направя такъв от кисело мляко, чесън, краставичка, зехтин и сол.

И тук с това описание застана до здравословното хранене и направи огромен скок в противоположна посока! :mrgreen:
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта