Как използвате булгура в салати или други ястия?

Подходящи рецепти, споделен опит и съвети, начин на живот

Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот dessiblond » 10 Мар 2015, 15:53

За Никулден бях купила един пакет булгур, като половината от него ми остана и все още си стои! :!: Не ни хареса идеята за пълнен шаран с булгур, така че смятам да го приготвя на нещо друго, но все още се чудя! :roll:

Гледахме някакви рецепти за салати с булгур като табуле и салата с булгур и зеленчуци, която ми се стори като по-добър вариант, но все още не съм сигурна, че съм ОК с вкуса на самия булгур, :roll: а и не мога да си го представя в комбинация с друго! :roll:
receita.jpg
receita.jpg (28.21 KiB) Прегледано 2950 пъти
Нямам идея как може да се използва булгура в салати или в други ястия, които да са с пресни зеленчуци, така че не мога да давам идеи, :roll: но бих опитала това, което ви споменах по-горе за двете странни салати, както и друг вариант, в който да приготвя булгура като домати с ориз или пък макарони… :idea: :?
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот niya_mazova » 10 Мар 2015, 15:58

Табуле ми е една от любимите салати, но ако не може да свикнеш на вкуса, по-добре е да го направи с нещо, което ще е по-ароматно и по-силно на вкус, булгур с домати, всъщност не звучи зле... :D
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Lilly_milly » 10 Мар 2015, 16:06

Не обичам много източната кухня арабска, индийска и подобни, затова бих го предпочела с гъби, праз и кромид :idea:
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Мар 2015, 13:45

Аз си го слагам на салатите и много ми харесва, е вярно е малко странно, докато свикнеш със самия му вкус, но като цяло не е лош :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Malina » 16 Мар 2015, 15:43

Никога не съм опитвала булгур, а много ми се иска, но приятелят ми незнайно защо е против да си вземем! :|
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Elica » 16 Мар 2015, 16:26

Аз също не съм опитвала булгур досега, може би има някакъв особен и приятен вкус, но досега не съм хапвала от него ;)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот S_Milenska » 16 Мар 2015, 17:19

Едно от любимите ми неща напоследък стана булгура, използвам го вместо ориз, особено, ако пълня някакви неща ;)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Rali_hr » 16 Мар 2015, 17:37

ех тези модерни ястия напоследък, то не беше елда, не беше булгур, следващото какво ли ще е :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Fancy » 10 Окт 2016, 09:04

Честно казано, досега не съм и опитвала булгур и нямам представа за какво иде реч. Не знам и дали ще ми хареса на вкус. Никой вкъщи досега не го е приготвял - нито майка ми, нито бабите. Но съм чувала, че е много полезен.
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Как използвате булгура в салати или други ястия?

Мнениеот Kaya » 11 Окт 2016, 12:44

Fancy написа:Честно казано, досега не съм и опитвала булгур и нямам представа за какво иде реч. Не знам и дали ще ми хареса на вкус. Никой вкъщи досега не го е приготвял - нито майка ми, нито бабите. Но съм чувала, че е много полезен.

Няма почти никаквъ вкус, не е нещо особено и такова, което заслужава голямо внимание, по мое мнение. Нещо, което засища, без да придава особен натрапчив вкус.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Следваща

Назад към Вегетарианци и вегани

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта