Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот dejavu » 11 Мар 2015, 17:20

В последните седмици се сблъсквам с хора, които казват колко им е помогнал точковия масаж за едно или друг, чак не ми се вярва, но явно има ефект :!: Като казвам точков имам предвид този на ушите, както и на стъпалата, но понеже този на стъпалата е по-трудно осъществим, докато пътувам за работа или обратно, ще мога да си правя масаж на ушите :idea:

Надявам се, че ще ми помогне за някакви дневни да не казвам ежедневни, но често срещани неразположения, като болки в главата или корема и подобни :idea: А и толкова обичам да ме мачкат или да се самомачкам, :D като котенце съм, :D
ear-massage.jpg
ear-massage.jpg (44.76 KiB) Прегледано 1232 пъти
обичам, както да си играят с косата ми, така и масажи на лицето, а също и на ушите :idea:

Смятате ли, че масажът на ушите наистина би бил в помощ по някакъв начин за различни проблеми, които да можем да разрешим по възможно най-лекия за нас начин :idea: :) Интересно ми е също дали ако познанията ни не са достатъчни с масажът на ушите можем да си навредим по този начин :?
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот red_eyes » 11 Мар 2015, 17:21

С масаж на такива места рядко мисля, че може да си навредиш, но пък може и да не си помогнеш, така че опитвай все пак преди да вземеш хапче :idea:
Аватар
red_eyes
 
Мнения: 487
Регистриран на: 18 Дек 2013, 16:12

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот draga.mihova » 11 Мар 2015, 17:26

Хаха и моето коте така примижа, когато му е хубаво :D И знам, че има доста точки по ушите, които са от значение, но пък до сега не ми е помагало, при никакви болки :|
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот Yunona » 14 Мар 2015, 12:20

Скоро една клиентка, която е рехабилитатор, дойде в офиса в момент, в който имах непоносимо главоболие - така ме болеше вратът и цялата задна част на главата, че ми се плачеше от болка и за нищо не можех да мисля. Точно се бях устремила към шкафа с лекарствата, когато тя ме накара да застана с гръб към нея, тя се качи на едно стъпало, мушна си ръцете под мишниците ми и рязко ме повдигна, като същевременно опъна раменете ми назад. Нещо във врата ми и малко по-надоля сякаш се освободи, буквално ми просветна пред очите! След това ми разтри ушите много енергично, докато почервенеят. За две минути бях нов човек, не можех да повярвам. Това е единственият масаж на уши, който са ми правили някога - ефектът беше поразителен!
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот Pipilota » 16 Мар 2015, 09:51

Никога не са ми правили масаж на ушите, нито аз съм го правила. Може и да помага, не оспорвам, но много не си падам по тази незнайна и неземна медицина. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот Yunona » 18 Мар 2015, 19:48

Pipilota написа:Никога не са ми правили масаж на ушите, нито аз съм го правила. Може и да помага, не оспорвам, но много не си падам по тази незнайна и неземна медицина. :roll:


Няма нищо незнайно и неземно, Пипи :)
Това се прави от векове, по-старо е от медицината, която ползваме сега. Пък и ако главоболието ти може да мине от масаж, защо да пиеш лекарство. То със сигурност е по-вредно :)
Е, ако не може, тогава хапчето е неизбежно...
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот Pipilota » 19 Мар 2015, 07:19

Аз съм лалко на принципа, след като толкова помага, сигурно и вреди, ако се прави грешно, а надали лесно ще намеря специалист, на който да се доверя, затова хапчето. Единствено съм благодарна, че рядко нещо ме боли, хаха
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот silver933 » 19 Мар 2015, 10:55

Сигурно е готино, иначе котките нямаше толкова да му се наслаждават :)))
Но може и да помага, ушите явно са много специфична част от тялото ни :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот S_Milenska » 19 Мар 2015, 12:11

Никога не съм си масажирала ушите, но щом казвате, че има положителен ефект бих пробвала!:) А сама дали мога да се масажирам? :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Смятате ли, че масажът на ушите помага за различни проблеми?

Мнениеот Mauritius » 25 Яну 2017, 16:16

Може би си има някакъв специфичен начин за масаж на ушите. Едва ли е просто се намачкват :smile: .
Mauritius
 
Мнения: 282
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 13:01

Следваща

Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта