Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот draga.mihova » 11 Мар 2015, 17:51

Винаги съм смятала срама за точно това – страх от неодобрение от другите, но явно при някои хора това да се срамуват се изоставя някъде в детството и в зряла възраст преминава в честа смяна на позицията, любимата музиката, стила на обличаме с цел да влезем в тон с компанията, която се намираме! :!: :roll:

Това си е необходимо, но само понякога, например, ако знаеш, че трябва да пазиш що-годе прилични отношения с колегите, но според мен е невъзможно това да бъде начин на живот. :| В такъв случай човек или би луднал или просто ще се озове в нищото изгубил себе си!
В крайна сметка, когато си "изплют" от някаква общност или група се чувстваш тоооолкова мъничък,
thinks.jpg
thinks.jpg (25.72 KiB) Прегледано 535 пъти
затова и всички искат да са някъде, където ще имат подкрепа, или смятате, че това е просто оправдание, за да не бъдат себе си? :roll:

Вие смятате ли, че имате някакви страхове относно това какво ще си помислят хората около вас :?: и какво смятате, че ще стане, ако пък никой няма такива задръжки, не би ли настъпил някакъв хаос, който съвсем да разедини хората? :roll:
draga.mihova
 
Мнения: 226
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:24

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот sofi_black » 11 Мар 2015, 17:54

Смятам, че това да си адаптивен, не може да се сравнява с това да се страхуваш от това какво хората ще си помислят за теб :idea: и да, също не одобрявам това, което си изброила като смяна на позицията и музиката, но може би границата е доста тънка :idea: :roll:
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот lini_leni » 11 Мар 2015, 17:59

Не обичам да споря, но често си казвам това, което мисля, точно заради това и падам в неловки ситуации, от които пак се измъква с честност, какво да направя, като трябва да си кажа всичко каквото ми е на сърце, поне знаеш, че и да те смятам за някакъв - ще ти го кажа :!: :D
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот S_Milenska » 11 Мар 2015, 20:48

Може би, понякога се притеснявам да. :) По принцип съм много странна и ми е трудно да се сприятелявам с хората и за това много внимавам какво ще кажа и какво ще направя. :roll:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот веселказасмяна » 16 Мар 2015, 13:12

Аз съм от приказливите и не ми пука като цяло много за хората, тези, които ме заинтригуват по някакъв начин надълго и широко мога да си говоря с тях, но някакви захлюпени дето само мълчат, обикновено ги избягвам :idea:
веселказасмяна
 
Мнения: 295
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 12:43

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот Krum » 16 Мар 2015, 14:03

Разбира се бих си имал едно на ум и бих се притеснявал, все пак до голяма степен животът ни се ръководи от това, какво мислят хората за нас. :) Но не изпадам в крайности де, просто гледам да не съм гадняр, за да не ми се върнат нещата отгоре като бумеранг ;)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот Kremiliya » 17 Мар 2015, 16:56

Разбира се, особено от както имам гъбички по ноктите ме е срам много да не ме вземат за някаква мърлячка ;((( дори и толкова повърхностно нещо, може да развали доброто впечатление. :x
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот Локумът » 18 Мар 2015, 10:11

вярно е, че и външния вид може да изиграе роля, когато става въпрос за това, какво хората ще си помислят, като цяло, всеки иска да бъде харесван :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот Буба Мара » 28 Май 2018, 15:31

draga.mihova написа:Винаги съм смятала срама за точно това – страх от неодобрение от другите, но явно при някои хора това да се срамуват се изоставя някъде в детството и в зряла възраст преминава в честа смяна на позицията, любимата музиката, стила на обличаме с цел да влезем в тон с компанията, която се намираме! :!: :roll:

Това си е необходимо, но само понякога, например, ако знаеш, че трябва да пазиш що-годе прилични отношения с колегите, но според мен е невъзможно това да бъде начин на живот. :| В такъв случай човек или би луднал или просто ще се озове в нищото изгубил себе си!
В крайна сметка, когато си "изплют" от някаква общност или група се чувстваш тоооолкова мъничък,
thinks.jpg
затова и всички искат да са някъде, където ще имат подкрепа, или смятате, че това е просто оправдание, за да не бъдат себе си? :roll:

Вие смятате ли, че имате някакви страхове относно това какво ще си помислят хората около вас :?: и какво смятате, че ще стане, ако пък никой няма такива задръжки, не би ли настъпил някакъв хаос, който съвсем да разедини хората? :roll:

Малко са хората, които действително не се страхуват от това какво мислят дали другите или близките им хора за тяхната личност. Не вярвам да има толкова дебелокожи и непукисти, че да не ги интересува, макар и да не си го признават.Но определено това знание/незнание не бива да им ръководи ежедневието.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Мислите ли, че имате някакви страхове, относно това какво хората ще си помислят за вас?

Мнениеот Pipilota » 28 Май 2018, 15:38

Всеки се интересува от това какво си мислят хората за него, защото в наши дни не знаеш от къде ще ти дойде реакцията и рефлекса от случващото се.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта